Po nočním sněžení je odpoledne v Karlovarském kraji bez elektřiny 400 domácností

vydáno:

aktualizace:
09.04.2022 19:40

Karlovy Vary - Po hustém nočním sněžení v Karlovarském kraji, které způsobilo poruchy na elektrickém vedení a pády desítek stromů na silnice i železniční koleje, bylo dnes odpoledne bez elektřiny 250 domácností na Chebsku a 150 na Sokolovsku. Ráno v 06:00 jich bylo 12.000. Poruchy budou odstraněné ještě dnes, řekla ČTK po 17:00 mluvčí ČEZ Soňa Holingerová.

foto

Zasněžený automobil - ilustrační foto. ČTK Uhlíř Patrik

Hasiči zasahovali od pátečních 23:00 do dnešního rána u 54 událostí, padesátkrát odstraňovali stromy ze silnic a a cest. Nikdo nebyl zraněn. "Hasiči také zajistili náhradní zdroj elektrické energie do domova seniorů v Karlových Varech a třikrát zasahovali u dopravních nehod, které se obešly bez zranění," řekl krajský mluvčí hasičů Martin Kasal.

Nejvíce pádů stromů bylo v Bečově nad Teplou, dále u Vojtanova, Horního Slavkova, Tepličky, Lubů, Otročína, Potůčků, Krásné. Provoz byl blokovaný na silnici I/20 mezi Karlovými Vary a Bečovem, kde hasiči postupně odřezávali přes 30 stromů. U Chebu padly kmeny na koleje, nehodu nezpůsobily. V několika případech stromy spadly na dráty elektrického vedení.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A