Po lavině na západě Rakouska se už nikdo nepohřešuje, čtyři zranění

vydáno:

aktualizace:
26.12.2022 14:01

Vídeň - Při nedělní lavině v západorakouské spolkové zemi Vorarlbersko se zranili čtyři lidi, z toho jeden vážně. Úřady v noci na dnešek oznámily, že už nikoho nepohřešují, uvedla agentura DPA. Záchranné jednotky dnes ale znovu do terénu vyrazily, aby definitivně potvrdily, že se pod lavinou nikdo nenachází. Kolem poledne záchranáři oznámili, že skutečně nikoho dalšího nenašli.

foto

Ilustrační foto - Rozsáhlá lavina (na snímku) v tyrolském Wattenbergu v Rakousku zasypala 17 lyžařů, kteří podle všeho pocházeli z České republiky, nejméně pět z nich neštěstí nepřežilo. ČTK/AP ZOOM.TIROL

Na dnešní akci bylo podle mluvčího záchranářů nasazeno zhruba 100 pomocných sil. Do terénu v oblasti známého rakouského lyžařského střediska Lech/Zürs vyrazila také armáda, speciálně vycvičení psi a helikoptéry.

Vážně zraněný je po nedělním neštěstí turista z Německa. Lavina ho částečně zasypala. Byl letecky převezen do Innsbrucku. Ostatní lidé, které lavina zasáhla, ale jen některé z nich zranila, pocházejí kromě Německa z Belgie, Nizozemska, Bosny a Hercegoviny, Chorvatska a ze Spojených států, uvedl to Hermann Fercher z turistické centrály Lech/Zür. Dodal, že tito sportovci mohou mluvit o štěstí.

Záchranné síly původně předpokládaly, že lavina mohla pohltit až deset osob. Vedlo je k tomu video jednoho z turistů.

V neděli bylo nasazeno až 200 lidí z různých záchranářských organizací. Na svah pod 2700 metrů vysokou horou Trittkopf jim svítil silný reflektor. Fercher vyzývá lyžaře, aby se po neštěstí, jako bylo to nedělní, okamžitě hlásili, aby je záchranáři nemuseli zbytečně hodiny hledat.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A