Piráti se zabývají setrváním právníka Dostála ve vládním týmu

vydáno:

aktualizace:
30.11.2021 17:49

Praha - Piráti se zabývají setrváním právníka a experta na zdravotnické právo Ondřeje Dostála ve vládním týmu. Bartoš dnes ČTK sdělil, že některá Dostálova vyjádření vyvolávají obavy mezi značnou části pirátských voličů i odborníků a vedou ke zpochybňování vědeckých názorů, o které se opírá boj s covidem-19. Dostál dnes na twitteru uvedl, že pokud se části Pirátů nelíbí jeho data či názory, je to jejich problém.

foto

Ilustrační foto - Předseda Pirátů Ivan Bartoš hovoří s novináři, poté co se svými poslaneckými kolegy 17. listopadu 2021 na Národní třídě v Praze položil květiny k pamětní desce při příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii. ČTK Šimánek Vít

Dostál patřil před volbami spolu s pardubickou radní Michaelou Matouškovou (STAN) a senátorem Karlem Zitterbartem (za STAN) ke kandidátům koalice Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) na ministra zdravotnictví. Krátce před volbami upoutal pozornost tím, že nechtěl sdělit, zda je očkovaný proti covidu-19. Později na svém blogu uvedl, že vzhledem k opakovaně změřené přítomnosti protilátek očkován není. Budoucí vládní koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se STAN označuje očkování za klíčové pro řešení pandemie.

Příslušné orgány Pirátů se nyní podle Bartoše zabývají setrváním Dostála ve vládním týmu. Dostál na sociálních sítích pravidelně zveřejňuje data týkající se epidemie, která podle Bartoše využívají dezinformační weby. "Člen vládního týmu v rámci své gesce a kompetencí reprezentuje politiku strany v dané oblasti a jako takový je zodpovědný za to, že je tato politika skrze jeho osobu vnímána správně," uvedl Bartoš. Interpretace Dostálových vyjádření podle něj zavdávají příčinu ke zpochybňování pozice Pirátů.

Dostál je nezpochybnitelný odborník na zdravotnické právo, doplnil Bartoš. "Ve složité politické roli člena vládního týmu se dlouhodobě pohybuje takovým způsobem, že to vyvolává obavy mezi značnou částí našich voličů i odborných kapacit a vede ke zpochybňování vědeckých názorů, o které se boj s pandemií opírá," dodal.

Dostál dnes na twitteru uvedl, že se v něčem s Bartošem shoduje, a v něčem ne. "Jsme dospělí a umíme s tím žít. Pokud se části Pirátů nelíbí moje data či názory, je to jejich problém. Možná mě vyhodí, ale určitě neumlčí. Výklad práva a zveřejňování dat tady dostanete vždy bez politikaření," napsal.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A