Parahokejisté zahájili hry v Pekingu jasnou výhrou nad Itálií

vydáno:

aktualizace:
05.03.2022 14:17

Peking - Český hokejový tým vstoupil do paralympijských her v Pekingu vítězstvím 5:0 nad Itálií. Jeho dalším soupeřem ve skupině B bude v neděli domácí Čína.

foto

Český parahokejista Zdeněk Hábl (vlevo) a Alessandro Andreoni z Itálie v utkání na paralympiádě v Pekingu. ČTK/AP Dita Alangkara

O branky českých parahokejistů se podělilo pět různých střelců. V první třetině skórovali kapitán Kubeš a Zelinka, v druhé části zvýšili náskok Palát a Hečko. V závěru zpečetil výhru Geier. Tři asistence si připsal Wágner. Čisté konto udržel gólman Kudela.

Jako první z českých sportovců zasáhl do paralympijských soutěží lyžař Pavel Bambousek, sjezd na monoski nedokončil. Rozhodil ho karambol v poslední tréninkové jízdě, při kterém zničil lyži.

"Možná i kvůli tomu incidentu, kdy jsem se trochu vykoulel, moje sebevědomí před startem trochu utrpělo. Nakonec jsem ale se svojí jízdou docela spokojený, jelo se mi dobře. Velká škoda, že to nebylo až do cíle, ale takový je někdy sport," uvedl Bambousek v tiskové zprávě. V neděli ho čeká super-G.

První den soutěží vyšel nejlépe reprezentantům Ukrajiny, která čelí ruské invazi. Sportovci ve žluto-modrých barvách získali sedm medailí včetně tří zlatých a vedou žebříček zemí. Reprezentanti Ruska a Běloruska, které agresi podporuje, byli z účasti na hrách těsně před jejich začátkem vyloučeni.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Štítky:
Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A