Opoziční SPD loni hospodařila se ztrátou 17,3 milionu korun

vydáno:

aktualizace:
02.04.2023 14:26

Praha - Opoziční hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) v minulém roce hospodařilo se ztrátou 17,3 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou hnutí zveřejnilo na svých webových stránkách. V roce 2021 mělo hnutí přebytek 10,7 milionu korun, naopak podobnou ztrátu jako letos vykázalo i v roce 2020, kdy činila 18,3 milionu korun.

foto

Sledování výsledků komunálních a senátních voleb ve volebním štábu SPD, 24. září 2022, Praha. ČTK Krumphanzl Michal

Výnosy SPD činily v minulém roce téměř 40,4 milionu korun. Ze státního rozpočtu dostalo hnutí 36,9 milionu jako příspěvek na činnost. Na členských příspěvcích vybralo hnutí Tomia Okamury téměř přesně půl milionu korun, dalších 2,9 milionu pak získalo díky darům.

Celkové náklady hnutí dosáhly 57,7 milionu korun. Nadpoloviční část výdajů tvořily útraty na volební kampaně. Za propagaci kandidátů v obecních volbách dala SPD 22,9 milionu korun, za senátní kampaň pak zaplatila 7,7 milionu korun.

Politické strany a hnutí zpracovávají výroční finanční zprávy vždy v závěru prvního čtvrtletí. Podle zákona o politických stranách mají povinnost zprávy předložit Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí každý rok do 1. dubna.

jzf snm

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Štítky:
Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A