O víkendu se budou teploty držet okolo 20 stupňů, občas zaprší

vydáno:

aktualizace:
07.07.2022 08:23

Praha - Nadcházející druhý červencový víkend bude chladný, v neděli teploty většinou nepřesáhnou 20 stupňů Celsia. Občas bude pršet nebo se objeví přeháňky, bouřky jen výjimečně. Příští týden se oteplí nad letních 25 stupňů a srážek bude méně. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

foto

Zamračená obloha nad centrem Olomouce, 20. června 2022. Na snímku sloup Nejsvětější Trojice na Horním náměstí. ČTK Peřina Luděk

Teploty postupně klesají od začátku tohoto týdne. Dnešek přinese hodně mraků, přes den bude pršet hlavně v Čechách. Ojediněle se mohou objevit i bouřky. "Opět se o něco ochladí: teploty přes den vystoupí jen na 16 až 20 stupňů, na východě a jihovýchodě až na 23 stupňů Celsia," uvedli meteorologové na twitteru.

V pátek zůstane obloha zatažená, místy bude pršet, večer bude srážek i oblačnosti ubývat. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 19 až 23 stupňů Celsia.

V sobotu bude oblačno až polojasno, ráno se mohou ojediněle objevit mlhy. Sporadicky se objeví přeháňky, častěji bude pršet na horách. Teploměr ukáže 20 až 24 stupňů Celsia. Druhý víkendový den se ochladí na 16 až 20 stupňů, jen na jihovýchodě může být až 23 stupňů. Meteorologové čekají v neděli oblačno až polojasno a občasné přeháňky, ojediněle i bouřky.

Více letního počasí přinese příští týden, teploty postupně porostou a ke konci týdne se přiblíží k hranici tropického dne, tedy ke 30 stupňům Celsia.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Štítky:
Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A