O víkendu na silnicích v Česku zemřelo deset lidí

vydáno:

aktualizace:
04.06.2023 17:15

Praha - Dnešek se s pěti mrtvými na silnicích v Česku zařadil mezi nejtragičtější dny roku. Za víkend je obětí dopravních nehod zatím deset, a to stejně jako před týdnem o posledním květnovém víkendu. Vyplývá to z informací policie. Čísla nemusejí být konečná.

foto

Silnici I/3 u Olbramovic na Benešovsku uzavřela 3. června 2023 brzy ráno nehoda, při které zemřel řidič osobního vozu. Narazil čelně do kamionu. ČTK ČTK HZS Středočeského kraje

Pět obětí si dopravní nehody v Česku vyžádaly vedle dneška také minulou neděli, o nynější a předchozí sobotě a také 21. dubna. Průběžná celková čísla přitom ukazují zlepšení proti loňskému roku. Letos do konce května na silnicích v ČR zahynulo 171 lidí, což bylo meziročně o pět méně.

Dvě nehody ze současného víkendu byly se dvěma mrtvými. V sobotu dva lidé zemřeli při nárazu osobního auta do stromu u hlavní silnice I/35 mezi Konecchlumím a Úlibicemi na Jičínsku. Dnes odpoledne skončila smrtí dvou lidí srážka dvou motocyklů na silnici I/50 v buchlovských kopcích u Střílek na Kroměřížsku.

V sobotu se další tragická nehoda stala na Lounsku mezi Lubencem a Petrohradem, cyklistka se tam srazila s osobním autem. Další sobotní oběti policejní statistiky hlásí ze Středočeského a Pardubického kraje.

Dnes zemřela i mladá řidička, která ráno s osobním autem narazila do stromu u obce Břehov na Českobudějovicku. Nehodu nepřežila také spolujezdkyně z osobního vozu nedaleko Ivanovic na Hané na Vyškovsku. Motocyklista zahynul po nárazu do plotu v Chlumci na Ústecku.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Štítky:
Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A