NYT: Manžel učitelky zavražděné střelcem v texaské škole zemřel žalem

vydáno:

aktualizace:
27.05.2022 05:46

Washington - Manžel jedné ze dvou učitelek zavražděných při úterní střelbě na základní škole v texaském městě Uvalde zemřel žalem na infarkt. Uvedl to deník The New York Times s odvoláním na synovce zemřelého.

foto

Náhrobek Irmy Garciaové, jedné ze dvou učitelek zavražděných při úterní střelbě na základní škole v texaském městě Uvalde.  ČTK/AP Jae C. Hong

Padesátiletý Joe Garcia ve čtvrtek ráno položil květiny u památníku obětí střelce, kterého policie identifikovala jako 18letého místního mladíka Salvadora Ramose. Ve škole zavraždil útočnou puškou 19 dětí a dvě učitelky. Jednou z nich byla Garciova manželka Irma.

Když se Garcia vrátil domů, "úplně se zhroutil", uvedl synovec John Martinez s tím, že po smrti manželky byl jeho strýc zdrcen zármutkem. Manželé Garciovi byli svoji 24 let a měli čtyři děti, z nichž nejstaršímu je 23 let.

Učitelka s 20letou praxí Garciová byla známá jako nezdolná optimistka. "Prostě měla ráda lidi ve svém životě," řekl Martinez. Když policisté po střelbě vešli do třídy, podle synovce tam našli Garciové tělo, které "objímalo děti v náručí v podstatě do posledního dechu".

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A