Nguyen po třech gólech v Istanbulu nechce odvetu odpískat, vzpomněl si na Spartu

vydáno:

aktualizace:
04.08.2022 23:04

Istanbul - Podle gólmana Filipa Nguyena rozhodla o porážce Slovácka 0:3 ve třetím předkole Evropské ligy v Istanbulu vysoká kvalita fotbalistů Fenerbahce. Brankář prohlásil, že s takovou se v české lize jen těžko potká. Dodal však, že odvetu by úplně neodpískal, a vzpomněl si na zápas, kdy na Slovácku dostala Sparta čtyři góly.

foto

Ilustrační foto - Brankář Filip Nguyen ze Slovácka na archivním snímku. ČTK Pryček Vladimír

Ngyuen inkasoval poprvé v 17. minutě po střele záložníka Emreho Mora. Klíčová pro vývoj duelu ale podle něho byla branka Brazilce Lincolna v nastavení prvního poločasu. "Trefil to skvěle, na takovou kvalitu v české nejvyšší soutěži nenarazíte. Už jsem stihl se na to mrknout na videu. Vždy se dá něco z pozice brankáře udělat líp, ale na takovou střelu se prostě nepřipravíte," řekl Nguyen novinářům.

Také podle záložníka Vlastimila Daníčka byl druhý gól společně s vyloučením Stanislava Hofmanna klíčovým momentem duelu. "Já jsem samozřejmě sledoval hru, ale přes půl hřiště nemůžete přesně soudit, zda to ruka byla, či ne," uvedl gólman.

Postupové naděje Slovácka ještě více snížila třetí branka v jeho síti. "Jim 3:0 stačilo a v pohodě to udrželi. Narušili naši kompatibilitu vzadu. Odvetu bych ale úplně neodpískal, Sparta u nás taky dostala čtyři góly," zavzpomínal.

V paměti mu dlouho dobu zůstane i atmosféra na stadionu, jehož padesátitisícová kapacita se z velké většiny zaplnila. "Když jsme přišli na stadion, bylo v hledišti jen pár lidí, přesto na nás bučeli. Opravdovou atmosféru jsme zažili až od rozcvičky. Je vidět, že Turci jsou v tomto fanatici. I z tohoto pohledu nám může tento zápas hodně dát, i když jsme prohráli," dodal Nguyen.

Autor:
www.ctk.cz

Profil ke zprávě: Fotbalisté Slovácka prohráli v Evropské lize v Istanbulu s Fenerbahce 0:3 Fotbalisté Slovácka prohráli v Evropské lize v Istanbulu s Fenerbahce 0:3

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A