Nepřející se stále více snaží destabilizovat Rusko, prohlásil Putin

vydáno:

aktualizace:
02.06.2023 16:01

Moskva - Prezident Vladimir Putin na zasedání ruské bezpečnostní rady prohlásil, že "nepřející" se stále více snaží destabilizovat Rusko a že je nutné udělat vše pro to, aby se jim to nepodařilo. Informovala o tom státní tisková agentura TASS. Podle ní šéf Kremlu členům bezpečnostní rady navrhl projednat "vnitropolitickou bezpečnost"; Putin se přitom zmínil o mezietnických vztazích v zemi.

foto

Prezident Vladimir Putin během videokonference se členy ruské bezpečnostní rady, 2. června 2023. ČTK/AP Gavriil Grigorov

"Pro Ruskou federaci jsou tyto otázky nesmírně důležité... žije u nás 190 etnických skupin," pronesl Putin s poznámkou, že je nutné se touto tematikou zabývat, a to z hlediska bezpečnosti.

Ruské úřady od loňského února, kdy ruské jednotky na Putinův příkaz napadly Ukrajinu, zintenzivnily represe proti opozici, médiím a kritikům Kremlu.

Putin opakovaně vyzývá Rusy ke sjednocení tváří v tvář "existenčním hrozbám" ze strany Západu, ale občas se setkává s nepřátelstvím etnických skupin, které se cítí být obzvláště zasažené vojenskou mobilizací, poznamenala agentura Reuters. Připomněla, že v březnu ruské úřady postavily mimo zákon hnutí, jehož aktivisté usilují o radikální rekonstrukci a proměnu Ruska ve prospěch jeho jednotlivých národů a regionů.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Štítky:
Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A