Nedaleko Nepomuku se srazilo osobní auto a autobus, jeden člověk zemřel

vydáno:

aktualizace:
03.02.2023 15:01

Nepomuk (Plzeňsko) - Nedaleko Nepomuku na jižním Plzeňsku se dnes kolem poledne srazilo na mokré silnici osobní auto a autobus. Řidič auta na místě zemřel, z 30 zahraničních turistů v autobusu utrpěli dva lidé lehčí zranění. ČTK to řekla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

foto

Nedaleko Nepomuku na jižním Plzeňsku se 3. února 2023 kolem poledne srazilo na mokré silnici osobní auto a autobus. Řidič auta na místě zemřel. PR Policie ČR

Nehoda se stala na silnici první třídy z Plzně na jižní Čechy, u odbočky na obec Klášter asi dva a půl kilometru před Nepomukem. Řidič osobního auta, narozený v roce 1944, jel od Plzně na Nepomuk. "Při projíždění pravotočivé zátočiny na mokré vozovce nepřizpůsobil rychlost jízdy a dostal s vozidlem smyk. Přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím autobusem. Utrpěl zranění neslučitelná se životem," uvedla Brožová. Mluvčí záchranné služby Mária Svobodová doplnila, že záchranáři na místě ošetřili třiasedmdesátiletou ženu a devětapadesátiletého muže a oba s lehčími zraněními převezli do plzeňské fakultní nemocnice na Borech. "Nikdo další nebyl zraněn a ošetření na místě nevyžadoval," doplnila.

Hasiči na místo přistavili evakuační autobus, v němž zahraniční turisté v teple počkali, než přijela náhradní doprava. Nehodou se dále zabývá policie.

Během dvou dnů je to druhá smrtelná nehoda, která se v Plzeňském kraji stala. Ve čtvrtek zemřel řidič osobního automobilu, narozený v roce 1948, který mezi obcemi Čbán a Plachtín na severním Plzeňsku narazil do stromu. Za první tři únorové dny tak zemřeli v kraji dva lidé, stejně jako za celý leden.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A