Na veletrhu vzdělání Gaudeamus v Brně se prezentuje 338 vysokých škol

vydáno:

aktualizace:
01.11.2022 13:11

Brno - Na brněnském veletrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus školy lákají středoškoláky například na roboty, nafukovací vzducholoď, raketu nebo živá zvířata. Na veletrhu, který potrvá ode dneška do pátku, se prezentuje 338 vysokých škol a více než 10.000 studijních oborů z Česka a dalších 12 zemí světa. Vedle vystavovatelů mohou zájemci o studium navštívit i poradenství a přednášky, řekl ČTK manažer veletrhu Pavel Mikula.

foto

Na brněnském výstavišti začal 1. listopadu 2022 evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno. ČTK Šálek Václav

Cílem veletrhu je podle Mikuly poskytnout studentům středních škol maximální podporu při jejich klíčovém životním rozhodnutí, kterým volba studia po maturitě bezpochyby je. "Součástí je i široká nabídka doprovodných programů, informačních zdrojů a poradenství, které mohou studenti při volbě vysoké školy využít," dodal.

Školy se snaží středoškoláky různě zaujmout, například interaktivním programem a zajímavou výzdobou. Třeba Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně svůj stánek ozvláštnila velkou nafukovací vzducholodí, robotem čepujícím limonádu nebo dočasným tetováním. "Prezentujeme zde všechny své nabízené programy, těch je necelých 200. Je to velmi široké spektrum, které vyučujeme na šesti různých fakultách," řekl Tomáš Halamík z oboru marketingová komunikace. Nejdůležitější součástí stánku jsou podle něj studenti, kteří uchazečům dokážou nejlépe popsat život na univerzitě.

Druhá nejstarší vysoká škola v Česku, Univerzita Palackého v Olomouci, na veletrhu nabízí více než 1000 kombinací studijních oborů na osmi fakultách. Její zástupci připravili doprovodný program a přivezli živá zvířata. "Máme tady slečnu z našeho science centra Pevnost poznání, která může zájemcům bezbolestně zapálit ruce, dále jsou tady hokejisté z HC Univerzity Palackého v Olomouci, u kterých je možné si vyzkoušet střelbu na branku. Navíc tady máme i živá zvířátka, konkrétně krajty, agamy a ježka," řekl jeden z organizátorů.

Gaudeamus v Brně má tradici od roku 1994 a každý rok ho v průměru navštíví 29.000 lidí. Spolu s institucemi z České republiky na veletrhu letos vystavují školy z Dánska, Velké Británie, Nizozemska, Švýcarska, Litvy, Německa, Irska, Francie, Belgie, Spojených arabských emirátů, Španělska a Slovenska.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A