Na Senovážném náměstí v Praze byla odhalena pamětní deska Olgy Havlové

vydáno:

aktualizace:
22.03.2023 19:05

Praha - Na Senovážném náměstí v Praze dnes starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09) a zástupci nadace Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové (VDV) odhalili pamětní desku Olgy Havlové. Desku mohou lidé vidět u nově vysazeného stromu, který nese Havlové jméno. Jako připomínku jejích nedožitých 90. narozenin chce nadace letos vysadit ještě další čtyři takové stromy. Nadace o tom informovala v tiskové zprávě. Olga Havlová byla první manželka československého a později českého prezidenta Václava Havla a zakladatelka VDV. Zemřela v roce 1996.

foto

Odhalení pamětní desky u Stromu Olgy Havlové. 22. března 2023, Praha. Zleva starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská, Vojtěch Sedláček z Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a Klára Kalibová z nadace In IUSTITIA. ČTK Šulová Kateřina

"Nadace tak naváže na výročí před pěti lety, kdy napříč Českem bylo vysazeno 85 Stromů Olgy Havlové," uvedla ředitelka nadace Monika Granja. "Stromy jsou trvalou připomínkou výjimečné osobnosti paní Olgy, která se až do konce svých dní zasazovala o důstojný život lidí s jakýmkoliv znevýhodněním," dodala.

Další stromy mají podle nadace během roku přibýt v Ostravě, Teplicích, Trutnově a nakonec ještě jeden v Praze, celkem jich tak bude 90, jako symbol Havlové nedožitých 90. narozenin.

Každý z pěti nových Stromů Olgy Havlové symbolicky ponese jedno z témat, kterým se VDV věnuje. První strom, platan na Senovážném náměstí, má upozornit na problematiku předsudečného násilí, tedy násilí páchaného na lidech například kvůli jejich příslušnosti k některé společenské skupině.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A