Na jižní Moravě hrozí požáry, ve čtvrtek odpoledne i tropické teploty

vydáno:

aktualizace:
13.07.2022 10:57

Brno/Uherské Hradiště - V jižní části Jihomoravského kraje včetně Brna a na Uherskohradišťsku hrozí požáry. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí do odvolání. Meteorologové také varovali před tropickými teplotami až 33 stupňů Celsia, které na jižní Moravě očekávají ve čtvrtek odpoledne.

foto

Lesní požár - ilustrační foto. ČTK/AP Friedrich Bungert

"V důsledku sucha hrozí nebezpečí vzniku požárů a následných škod, případně i ohrožení životů," uvedl ČHMÚ. Lidé by neměli rozdělávat oheň v přírodě, vypalovat trávu a odhazovat cigaretové nedopalky na zem. Meteorologové také doporučili šetřit s vodou.

Varování před vysokými teplotami platí pro čtvrteční odpoledne zejména v jižní části Jihomoravského kraje. Hrozí přehřátí a dehydratace. Lidé by měli dodržovat pitný režim a omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách. "Nenechávat děti nebo i zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných automobilech," nabádá ČHMÚ.

Zvlněná studená fronta může podle meteoroložky Michaely Valachové ve čtvrtek večer a v noci na pátek přinést na jižní Moravu přeháňky a bouřky, tyto srážky ale riziko požárů výrazně nesníží.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A