Na Brněnsku hořel průmyslový objekt, hasiči vyhlásili 2. stupeň poplachu

vydáno:

aktualizace:
15.05.2022 00:09

Bílovice nad Svitavou (Brněnsko) - U Bílovic nad Svitavou na Brněnsku hořel průmyslový objekt, hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Na místě jich zasahovalo asi 30. V objektu se propadla střecha, událost se obešla bez zranění. Příčina požáru není známa, škoda ale určitě přesáhne milion korun. ČTK to řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

foto

Hasiči zasahují u požáru - ilustrační foto. ČTK Němeček Pavel

Oheň se v objektu rozhořel v odpoledních hodinách, požár měli hasiči nahlášený v 16:01. Rozměry objektu zatím nejsou známy. "Když jsme přijeli na místo, střecha byla v plamenech, propadla se dovnitř. K hasebním pracím jsme využili i automobilová žebřík," uvedl Mikoška. Kolem objektu bylo podle něj zaparkováno devět vozů, všechny byly poškozeny. Požár podle Mikošky dostali hasiči pod kontrolu asi za půl hodiny, ještě ale nebyla vyhlášena likvidace. "Požár je v tuto chvíli v podstatě dohašený, na místě jsou ale ještě dobrovolní hasiči. My se na místo vrátíme ještě později, abychom mohli likvidaci vyhlásit," uvedl Mikoška kolem 20.00.

Druhý stupeň požárního poplachu znamená, že se zásahu účastní do deseti hasičských jednotek. Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně, nejzávažnější je čtvrtý, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Štítky:
Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A