Muž ze Zlína ohlásil krádež peněz z garáže, po vystřízlivění je našel doma

vydáno:

aktualizace:
14.02.2023 11:02

Zlín - Případem smyšlené krádeže se minulý týden zabývali zlínští policisté. Dvaasedmdesátiletý muž ze Zlína jim oznámil, že mu z garáže zmizelo půl milionu korun. Policisté následně zjistili, že je pod vlivem alkoholu. O den později senior na policii oznámil, že peníze spolu s přítelkyní našel doma, uvedla v dnešní tiskové zprávě policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

foto

Alkohol - ilustrační foto. ČTK Němec Zdeněk

Muž své celoživotní úspory začal postrádat po ranní prohlídce své garáže. "Z krádeže podezíral svou o šest let mladší přítelkyni, s níž žije ve společné domácnosti. Dechová zkouška u muže ukázala hodnotu vyšší než dvě promile alkoholu. Přítelkyně údajně okradeného muže policistům řekla, že muž určitě neměl úspory uschované v garáži a že mají občas spor ohledně financí, nicméně mu žádné peníze neodcizila," uvedla mluvčí.

Kriminalisté podle ní ohledali místo činu, odebrali stopy a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání krádeže, za kterou by pachateli hrozilo až pětileté vězení. "Hned následující den se ale muž probudil s čistou hlavou a přišel na policejní oddělení vysvětlit, že si předchozí den dal hned zrána několik čajů se slivovicí, což ovlivnilo jeho zdravý úsudek. Úspory našli společně s přítelkyní doma, žádné peníze se mu tedy neztratily," uvedla Kozumplíková.

Policisté vzápětí případ krádeže odložili, protože se skutek nestal. Své přítelkyni se muž podle policejní mluvčí omluvil.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A