Na Komenského náměstí v Brně přijela po roční odmlce mikulášská tramvaj

vydáno:

aktualizace:
05.12.2021 17:56

Brno - Po roční odmlce přijela na Komenského náměstí v Brně opět mikulášská tramvaj. Dopravní podnik tentokrát vypravil ze sbírky historických vozidel typ T2, v níž na děti čekali Mikuláš, anděl a čert. Stejně jako v předchozích letech děti dostaly od Mikuláše něco dobrého, když řekly básničku, nebo zazpívaly písničku. Jen pro rodiče nebylo kvůli epidemii nachystané svařené víno či punč, řekla ČTK mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

foto

Po roční odmlce přijela 5. prosince 2021 na Komenského náměstí v Brně opět mikulášská tramvaj. Dopravní podnik tentokrát vypravil ze sbírky historických vozidel typ T2, v níž na děti čekali Mikuláš, anděl a čert. Stejně jako v předchozích letech děti dostaly od Mikuláše něco dobrého, když řekly básničku nebo zazpívaly písničku. ČTK Šálek Václav

Mikulášská tramvaj přijela po dvou letech, loni ji kvůli epidemii covidu dopravní podnik raději zrušil. Historickým centrem jezdila ještě druhá historická tramvaj. "Z náměstí Svobody přivážela na Komenského náměstí děti s rodiči další tramvaj přezdívaná Dřevák," doplnila Tomaštíková. Pro zážitek a dobrotu si dnes přišly desítky dětí s rodiči.

Dopravní podnik využívá své historické vozy k různým akcím. V prosinci jezdí centrem Brna také vánoční tramvaj, která je vyzdobená vánočními motivy a potažená světelnými řetězy. Krátce před Vánoci bude městem také projíždět Betlémská tramvaj, která bude rozvážet betlémské světlo.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A