Krejčíková věnuje odměnu z Poháru BJK lidem v Turecku, jež zasáhlo zemětřesení

vydáno:

aktualizace:
14.04.2023 17:46

Belek (Turecko)/Praha - Za velmi speciální označila tenistka Barbora Krejčíková vítězství v kvalifikaci Poháru Billie Jean Kingové nad Katarinou Zavackou. Česká jednička zajistila týmu kapitána Petra Pály po prvním dnu vedení nad Ukrajinou 2:0 na zápasy a získala také první singlový triumf v národních barvách. Sedmadvacetiletá rodačka z Brna na tiskové konferenci řekla, že věnuje finanční odměnu z kvalifikace na pomoc lidem v Turecku, jež zasáhlo únorové zemětřesení.

foto

Ilustrační foto - Tenisový turnaj v Indian Wells. Na snímku česká tenistka Barbora Krejčíková v Kalifornii 14. března 2023. ČTK/AP Mark J. Terrill

"Chci, aby to pomohlo tureckým lidem v zasažených oblastech. Je to velmi smutné. Chci také pomoci mladým tenistům, kteří tam jsou a ztratili vše," uvedla Krejčíková.

Díky kamarádům a tureckým hráčům, které zná z dalších turnajů, se česká tenistka zkontaktovala s Tureckou tenisovou federací. Odezva byla pozitivní. "Mají některé projekty, které chtějí udělat. Jsem ráda, že mohu takhle někomu pomoci a budu mít radost, pokud to některému z dětí vrátí úsměv na tváři," doplnila Krejčíková.

Do kvalifikace, která se hraje na neutrální půdě v tureckém Beleku kvůli ruské invazi na Ukrajinu, vstoupila Krejčíková úspěšně. Duel proti Zavacké vyhrála za hodinu a 47 minut 6:4, 6:3 a získala první reprezentační vítězství ve dvouhře

"Je to pro mě velmi speciální výhra. Jsem ráda, jak jsem dnes hrála. Předváděla jsem dobrý tenis a využila šance, které jsem měla. Mám velkou radost, že jsem vyhrála v českých barvách," uvedla Krejčíková.

Dvojnásobná vítězka předloňského Roland Garros ztratila v každém setu jednou servis. Vždy se jí ale podařilo na antuce 261. hráčku světa dvakrát "brejknout".

"Když jsem vedla v prvním setu 5:2, chtěla jsem víc diktovat tempo, ale začala jsem dělat chyby. Za stavu 5:4 jsem si proto řekla, že se vrátím ke své hře. Hrála jsem více delších výměn a podařilo se mi nakonec první set vyhrát. To byl pro mě důležitý moment," líčila Krejčíková.

Vítězka letošního turnaje v Dubaji byla ráda v komorní atmosféře i za několik desítek českých fanoušků. "Je to skvělé, že jsou tu jsou. Užila jsem si to. Mám ráda podporu našich příznivců," dodala dvanáctá hráčka světa.

Postup do finálového turnaje Poháru Billie Jean Kingové bude moci Krejčíková završit v sobotu, kdy se od 10:00 SELČ střetne s ukrajinskou jedničkou Martou Kosťukovou.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A