Kolín si za druhý poločas výhru na Slovácku zasloužil, zhodnotila německá média

vydáno:

aktualizace:
28.10.2022 16:39

Berlín - Německá média se po dnešním vítězství Kolína nad Rýnem 1:0 na hřišti Slovácka shodují, že bundesligový tým vyhrál zejména díky výkonu ve druhé půli zaslouženě. Celek z Uherského Hradiště si kromě nebezpečné hlavičky Mirčáse Duskího do tyče nevytvořil podle novinářů žádné další velké šance.

foto

Utkání 5. kola skupiny D fotbalové Evropské konferenční ligy: 1. FC Slovácko - Kolín nad Rýnem, 28. října 2022, Uherské Hradiště. Denis Huseinbasic z Kolína nad Rýnem. ČTK Glück Dalibor

Odložený duel Evropské konferenční ligy, který se nemohl odehrát v původním čtvrtečním termínu kvůli mlze, rozhodl v 82. minutě Ondrej Duda. Slovenský reprezentant druhou penaltu svého týmu na rozdíl od kapitána Floriana Kainze proměnil.

"Duda ukázal pevnější nervy než předtím Kainz a zařídil Kolínu zasloužené vítězství. Gól byl výsledkem zlepšené hry hostů po změně stran. Domácí si vytvořili za celý zápas jedinou příležitost," napsal Kicker. "Ve druhé půli to byla opravdová bitva plná emocí a osobních soubojů, Kolín byl ale výrazně nebezpečnější," dodal německý fotbalový magazín.

List Frankfurter Allgemeine Zeitung upozornil, že navzdory zákazu od UEFA nechyběly v hledišti stovky německých fanoušků. "V prvním poločase toho ale příznivci Kolína od svého týmu mnoho neviděli, dočkali se až po přestávce. Po ní už byl jejich tým na hřišti lepším mužstvem," uvedl deník.

Tématem německých médií byl také kuriózní průběh zápasu, který se hrál nadvakrát. Ve čtvrtek se stihlo odehrát sedm minut, a tak dnes ve 13:00 navázala hra netradičně autovým vhazováním. "Míč je kulatý a fotbal se hraje 90 minut. Stará pravda trenéra mistrů světa z roku 1954 Seppa Herbergera dnes platila jen z poloviny," napsal deník Bild. "Kolín odešel jako vítěz po takřka 20 hodinách od úvodního hvizdu," přidal Kicker.

Slovácko skončí ve skupině D poslední, zatím získalo čtyři body. Kolín nad Rýnem je o bod za Partizanem Bělehrad a Nice, s kterým se utká v příštím týdnu v posledním kole. Do jarní vyřazovací části postoupí dva týmy.

Autor:
www.ctk.cz

Profil ke zprávě: Slovácko prohrálo v EKL s Kolínem 0:1 a ztratilo naději na postup Slovácko prohrálo v EKL s Kolínem 0:1 a ztratilo naději na postup

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A