Kolem srážky vlaků panují nejasnosti o příčině i počtu obětí

vydáno:

aktualizace:
03.06.2023 11:47

Dillí - Počet obětí páteční srážky tří vlaků ve východoindickém státě Odiša se blíží třem stovkám. Zatímco BBC a agentury AFP či AP už ráno informovaly o více než 280 mrtvých a devíti stovkách zraněných, uváděla ráno některá místní média, včetně indické agentury ANI, 238 mrtvých a přes 600 zraněných. ANI později svůj údaj o počtu obětí zvýšila zatím na 261, stejný počet zmiňuje také agentura DPA a nově i BBC.

foto

Srážka vlaků v indickém státě Odiša, 3. června 2023. ČTK/AP neuveden

Zatím není jasné, jak přesně se nehoda v pátek kolem 19:00 místního času (15:30 SELČ) u železniční stanice ve vesnici Bahanaga (v okrese Balasur) asi 270 kilometrů od Kalkaty stala. Podle agentury ANI se srazily dva expresní osobní vlaky a jeden nákladní.

Podle předběžného šetření zřejmě jeden z osobních vlaků jel po špatné koleji a narazil do stojícího nákladního vlaku. Kvůli tomu vykolejil a pak narazil do druhého expresu s cestujícími. Podle policie a drážních vyšetřovatelů byla příčinou zřejmě lidská chyba a špatně postavená signalizační zařízení, uvádí list Times of India.

Soustrast rodinám obětí pátečního neštěstí vyjádřila už řada politiků, mimo jiné z Austrálie, Srí Lanky či Tchaj-wanu. Na twitteru vyjádřil soustrast i český ministr zahraničí Jan Lipavský či kanadský premiér Justin Trudeau.

Rovněž představitelé EU zaslali kondolence. "Hrozné zprávy z Indie. Mou nejupřímnější soustrast rodinám obětí. Evropa pláče s vámi," uvedla šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová ve vzkazu indické vládě. "Sdílíme vaši bolest. EU je připravena vám pomoci, jakýmkoli způsobem to bude možné," napsal na twitteru předseda Evropské rady Charles Michel.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Štítky:
Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A