Jízdu v autoškole muž na Frýdecko-Místecku absolvoval podle policie opilý

vydáno:

aktualizace:
17.05.2022 10:13

Třinec (Frýdecko-Místecko) - Pod vlivem alkoholu absolvoval podle policie jízdu v autoškole devětačtyřicetiletý muž. Hlídka mu při kontrole ve Vendryni na Frýdecko-Místecku během dechové zkoušky naměřila bezmála dvě promile alkoholu. Instruktorka si jeho stavu údajně nevšimla. ČTK dnes o případu informovala mluvčí frýdecko-místecké policie Kateřina Kubzová. Muž přitom loni o řidičský průkaz vinou alkoholu za volantem přišel. Nyní chtěl absolvovat přezkoušení v autoškole, aby mohl o požádat o navrácení průkazu.

foto

Autoškola - ilustrační foto. ČTK Petrášek Radek

V neděli ráno muž podle policie usedl do vozu, aby odjel svou poslední jízdu před přezkoušením v autoškole. Za volantem si jej ale všimla hlídka, která ho zastavila loni a přistihla ho za volantem opilého.

"Proto se rozhodli vozidlo autoškoly zastavit a řidiče zkontrolovat. Při komunikaci s devětačtyřicetiletým řidičem pojali policisté podezření, že je pod vlivem alkoholu, což následně potvrdila dechová zkouška, která vykázala 1,8 promile alkoholu v dechu," řekla mluvčí. Dodala, že na místě si řízení vozidla převzala překvapená instruktorka autoškoly, která policistům řekla, že netušila, v jakém stavu je její žák.

Dopravní policisté předali věc kolegům z obvodního oddělení Třinec, kteří řidiče obvinili z ohrožení pod vlivem návykové látky. Ve vězení může strávit až rok. Navíc může předpokládat, že mu soud uloží další zákaz řízení.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A