Hogwarts Legacy se stala jednou z nejrychleji prodávaných videoher

vydáno:

aktualizace:
28.02.2023 15:38

Washington - Hogwarts Legacy studia Avalanche Software a vydavatelství Portkey Games se stala jednou z nejrychleji prodávaných videoher. Za dva týdny od vydání lidé koupili 12 milionů kusů celkem za 850 milionů dolarů (asi 18,8 miliardy Kč), napsal dnes list The Daily Mail. Hra je zatím k dispozici na platformách PC, Xbox X a S a PlayStation 5.

foto

Videohra, hráči, veletrh, výstava - ilustrační foto. ČTK ČTK

Příběh vytvořený pro tuto hru se odehrává v kouzelnickém světě Harryho Pottera britské spisovatelky J. K. Rowlingové na konci 19. století. To je zhruba 100 let předtím, než do kouzelnické školy v Bradavicích chodil sám Harry Potter a jeho přátelé.

Na popularitě hře patrně příliš neubraly hlasy kritiků, kteří vybízeli k jejímu bojkotu kvůli spojitosti s Rowlingovou a jejím komentářům na sociálních sítích, které někteří považují za transfobní, tedy nepřátelské vůči transsexuálním a transgenderovým lidem. Kritika ale přiměla vývojáře na webovou stránku hry doplnit komentář, že Rowlingová se na vývoji hry nepodílela.

Náklady na vývoj hry studio ani jeho mateřská společnost Warner Bros. Games nezveřejnily, odborníci je však odhadují na 150 milionů dolarů (asi 3,3 miliardy Kč).

Hogwarts Legacy je dosud největší hrou zasazenou do kouzelnického světa Rowlingové. Hráč do otevřeného světa přichází jako student kouzelnické školy, do které nastoupí jako starší rovnou do pátého ročníku, a kromě plnění školních povinností se zapojí do dramatického příběhu o povstání skřetů a pradávné magii.

Kritikové zahraničních i českých herních magazínů hře ve svých recenzích dali vesměs velmi kladné hodnocení; chválili především zpracování misí, barvité prostředí, ve kterém se střídají roční období, a systém kouzelnických soubojů. Hra má podle kritiků naopak nedostatky v technickém zpracování otevřeného světa.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A