Heavymetalová kapela Accept se při svém evropském turné zastaví i ve Zlíně

vydáno:

aktualizace:
09.01.2023 15:04

Zlín - Heavymetalová kapela Accept se při svém aktuálním evropském turné zastaví také ve Zlíně. Legendární německá skupina při něm představuje své dosud poslední studiové album Too Mean To Die, sdělila dnes ČTK Martina Benešová z pořádající agentury Pragokoncert Bohemia. Skladby z nejnovějšího alba i starší hity si budou moci fanoušci vychutnat naživo v úterý 31. ledna ve sportovní hale Datart.

foto

Ilustrační foto - Německá heavymetalová skupina Accept vystoupila 11. července ve Vizovicích na festivalu Masters of Rock. Na snímku jsou (zleva) baskytarista Peter Baltes, zpěvák Mark Tornillo a kytarista Wolf Hoffmann. ČTK ČTK

Ve Zlíně měla skupina původně vystoupit už loni, kvůli pandemii koronaviru a souvisejícím opatřením však bylo nutné koncert přeložit. "Po celá desetiletí dodávají Accept čistokrevný metal, skvělé melodie a nezapomenutelné živé okamžiky," uvedla Benešová.

Předloni vydaná deska Too Mean to Die, v překladu Příliš zlý na to, aby zemřel, navazuje na úspěšná řadová alba The Rise of Chaos z roku 2017, Blind Rage z roku 2014, Stalingrad z roku 2012 a Blood of Nations z roku 2010. Světové turné k aktuálnímu albu začalo v létě 2021 a provází jej řada vyprodaných koncertů.

Podle internetových stránek www.setlist.fm, na nichž fanoušci uveřejňují přehled skladeb odehraných na koncertech, Accept kromě nových písní na turné nezapomínají ani na dřívější hity. Nechybí mezi nimi například skladby Restless and Wild, London Leatherboys, Midnight Mover, Princess of the Dawn, Metal Heart, Balls to the Wall nebo I´m a Rebel.

Na Zlínsko nepřijede kapela Accept poprvé. Už v minulosti několikrát zahrála ve Zlíně, vystupovala také na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích. Speciálním hostem lednového koncertu ve Zlíně bude dívčí metalová kapela The Iron Maidens. "Pochází z jižní Kalifornie a dokázala si velmi rychle získat nejen jméno v USA jako vynikající cover kapela, ale stala se i mezinárodně uznávanou formací. Mají žhavou, rockovou, přirozeně ženskou přitažlivost, ale jsou to i vynikající umělkyně, které vždy předvedou parádní živou show," uvedla Benešová.

Skupina Accept vznikla na počátku 70. let minulého století, jejím zakladatelem byl zpěvák Udo Dirkschneider. Postupně se stala jednou z nejdůležitějších kapel metalové historie. Dirkschneider se ale s Accept rozešel a nyní se věnuje sólové kariéře. Kapela se od léta 1996 na mnoho let odmlčela. Nadšení však u svých příznivců vyvolala v roce 2010 svým comebackem, kdy už u mikrofonu působil namísto Dirkschenidera americký zpěvák Mark Tornillo, jenž v Accept působí dosud.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Štítky:
Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A