Fotbaloví reprezentanti v listopadu nastoupí proti Faeřanům a poté asi v Turecku

vydáno:

aktualizace:
06.09.2022 16:26

Praha - Čeští fotbaloví reprezentanti se 16. listopadu v přípravném zápase utkají v Olomouci s Faerskými ostrovy. O tři dny později by se měli svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého představit v Turecku, o duelu se ale ještě stále jedná. Po dnešním zasedání o tom informoval výkonný výbor Fotbalové asociace ČR (FAČR).

foto

Ilustrační foto - Český národní fotbalový tým (na snímku z 14. října 2019). ČTK Šimánek Vít

Přestože český tým nepostoupil na mistrovství světa v Kataru, které začne 20. listopadu, musí před začátkem šampionátu v reprezentačním termínu absolvovat přípravné zápasy. Šilhavého svěřenci nejprve nastoupí proti Faerským ostrovům. S papírovým outsiderem se dosud česká či československá reprezentace utkala šestkrát a ve všech zápasech zvítězila, navíc bez inkasované branky. Naposledy národní celek hrál s Faeřany v roce 1999.

"I přípravná utkání jsou centralizovaná v rámci UEFA, což znamená, že okruh soupeřů není úplně nejširší. Přáním trenéra Šilhavého bylo hrát s ne úplně silným soupeřem," řekl na tiskové konferenci předseda FAČR Petr Fousek.

"My bychom se 19. listopadu měli střetnout s Tureckem v Turecku a asi proto jen tam určitá vyváženost. Že začínáme s poněkud slabším soupeřem a druhé utkání hrajeme s kvalitním soupeřem. To jednání ještě probíhá," uvedl Fousek.

V Olomouci se reprezentanti představí po roce, vloni v listopadu na Hané v přípravném utkání deklasovali Kuvajt 7:0. "Myslím, že místo je nasnadě. V případě, že máme možnost, se nějakým způsobem snažíme směřovat některá utkání na Moravu. Olomoucký divák a moravský fanoušek si to zaslouží," poznamenal Fousek.

Následný zápas 19. listopadu bude pro reprezentaci posledním v letošním roce. Turci vyhráli čtyři z posledních šesti vzájemných duelů a český celek dvakrát za sebou porazili 2:0. Naposledy se oba týmy utkaly na mistrovství Evropy v roce 2016.

Šilhavého svěřenci se poprvé od začátku nové klubové sezony sejdou na konci září, kdy odehrají zbylé dva zápasy ve skupině A Ligy národů. Nejprve 24. září v pražském Edenu přivítají Portugalsko a o tři dny později se představí ve Švýcarsku.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A