Fotbalová jednadvacítka utrpěla v přípravě další debakl, Norsku podlehla 0:4

vydáno:

aktualizace:
22.11.2022 18:43

Murcia (Španělsko) - Čeští fotbalisté do 21 let prohráli i druhý listopadový přípravný zápas. Po pátečním debaklu 1:5 s Portugalskem podlehli dnes ve španělské Murcii dalšímu účastníkovi mistrovství Evropy 2023 Norsku 0:4.

foto

Ilustrační foto - Tisková konference k nominaci české fotbalové reprezentace na zářijové zápasy, 13. září 2022, Praha. Trenér týmu do 21 let Jan Suchopárek. ČTK Říhová Michaela

"Lvíčata" kvůli termínové kolizi přípravných duelů s osmifinále domácího poháru opět nastoupila v kombinované sestavě. Debut si odbyli brankář Kinský a záložník Pachlopník a během zápasu ještě útočník Vecheta.

Norové udeřili dvakrát už v prvním poločase mezi 30. až 33. minutou. Nejprve se trefil Sahraoui a po něm Christensen. Další dvě trefy si nechali na 76. až 78. minutu, kdy se prosadili Arnstad z penalty a Ostrom.

"Zápas rozhodly dvě minuty, kdy jsme obdrželi dvě rychlé branky kolem 30. minuty. Poměrně slušná hra a dobrý vstup do zápasu to úplně devalvovalo. Hráči soupeře se začali dostávat trochu více do hry, ale do šancí se prakticky nedostávali až na dvě výjimky, ale to nebylo nic vážného. Ale efektivita, výběr místa či práce s míčem, to vše rozhodlo zápas," řekl na on-line tiskové konferenci trenér Jan Suchopárek.

Jeho svěřence čekají v březnu další dvě přípravy. Utkat by se mohli s Belgií a Nizozemskem. V červnu pak odstartují mistrovství Evropy, v Gruzii ve skupině postupně narazí na Anglii, Německo a Izrael.

Norsko - Česko 4:0 (2:0)

Branky: 30. Sahraoui, 33. Christensen, 76. Arnstad z pen., 78. Ostrom.

Sestavy:

Norsko: Klaesson (72. Sjoeng) - Botheim (72. Holm), Ceide (46. Mikkelsen), Heggheim, Hove - Christensen, Kitolano (72. Arnstad), Olsen, Oppegard - Sahraoui (46. Jatta), Sebulonsen. Trenér: Smerud.

Česko: Kinský - Vlček (76. Heidenreich), Hranáč, Kolář (76. Icha) - Gabriel (76. Elbel), Žambůrek, Souček, Pachlopník (46. Pudhorocký), Pech - Kušej (60. Vecheta), Sejk (76. Zlatohlávek). Trenér: Suchopárek.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A