Finská zpěvačka Tarja Turunenová chystá v ČR pět předvánočních koncertů

vydáno:

aktualizace:
07.12.2022 12:05

Zlín - Všestranná finská zpěvačka Tarja Turunenová připravuje pět předvánočních koncertů v České republice. Bývalá členka populární metalové kapely Nightwish vystoupí v prosinci se svým doprovodem ve Zlíně, Ostravě, Plzni, Olomouci a Praze, řekl ČTK ředitel pořádající agentury Pragokoncert Bohemia Jiří Daron.

foto

Finská zpěvačka Tarja Turunenová vystoupila 14. prosince 2021 ve Zlíně na vánočním koncertu Christmas Together. ČTK Glück Dalibor

Adventní koncerty zpěvačky mají v tuzemsku letitou tradici. "Tarja v letošním roce přijede s programem, který nese název Pokoj Vánoc. Jsou to vánoční písničky v její aranži. Doprovázet ji bude violoncello, klavír a kytara. Je to jeden z nejkrásnějších vánočních koncertů, který fanoušek může vůbec vidět," řekl Daron.

Koncerty budou 13. prosince hostit Kongresové centrum ve Zlíně, 14. prosince ostravská aula Gong, 15. prosince Velká synagoga v Plzni, 17. prosince kostel Panny Marie Sněžné v Olomouci a o den později Kongresové centrum v Praze. "Koncert v Olomouci v kostele Panny Marie Sněžné je pravidelně dopředu vyprodán, což platí i v letošním roce. Ale fanoušci nemusejí zoufat, dají se koupit lístky přes síť Ticketportal do Prahy, Ostravy, Zlína a Plzně," uvedl Daron.

Do povědomí posluchačů se Turunenová zapsala jako interpretka odlišných žánrů, a to metalu a klasické hudby. Díky osobitému projevu se zpěvačka jako členka Nightwish stala jednou z nejpopulárnějších žen v metalové hudbě. V roce 2005 však kapelu po neshodách s jejími členy opustila a vydala se na sólovou dráhu. V České republice, kde koncertuje pravidelně, jí i poté zůstalo mnoho příznivců.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A