Filmový festival v Karlových Varech nabídne ve třech sekcích 31 snímků

vydáno:

aktualizace:
30.05.2023 11:36

Praha - Festival v Karlových Varech od 30. června do 8. července nabídne v hlavním programu 31 filmů. V hlavní soutěži je oproti původnímu počtu o jeden film méně, protože na příkaz čínské vlády producenti čínského účastníka soutěže museli svůj snímek stáhnout. Diváci letos neuvidí také žádný film z ruské produkce. Novináře o tom informoval umělecký ředitel festivalu Karel Och.

foto

Ilustrační foto - V Karlových Varech pokračoval 4. červenec 2022 čtvrtým dnem 56. ročník mezinárodního filmového festivalu. ČTK Kubeš Slavomír

"Stažení čínského filmu nám bylo vysvětleno zhoršením vztahů mezi Čínou a Českou republikou, takže žádný čínský film nesmí být uveden v rámci České republiky včetně karlovarského festivalu," řekl ČTK Och.

Tuzemská kinematografie se dočká v hlavní soutěži dvojího zastoupení, ve světových premiérách uvede dobové detektivní drama Úsvit režiséra Matěje Chlupáčka a také stejnojmennou adaptaci knihy Jáchyma Topola Citlivý člověk, celovečerní prvotinu režiséra Tomáše Kleina.

Na zahajovacím koncertu filmového festivalu v Karlových Varech zahraje 30. června britská kapela Morcheeba. Vystoupí také herec Russell Crowe se svou skupinou Indoor Garden Party a zpěvák Vojtěch Dyk se svým autorským projektem D.Y.K.

Pořadatelé festivalu již dříve oznámili, že herec a režisér Crowe dostane Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Další oceněnou bude česká herečka Daniela Kolářová, která převezme Cenu prezidenta filmového festivalu Karlovy Vary.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A