Farský by mohl být externím poradcem prezidenta Pavla

vydáno:

aktualizace:
20.02.2023 16:55

Praha - Bývalý poslanec Jan Farský (STAN) by mohl být externím poradcem budoucího prezidenta Petra Pavla pro otázky vnitřní politiky. Pavel to řekl na dnešní tiskové konferenci. Vyloučil, že by se někdejší šéf poslanců Starostů a nezávislých měl stát ředitelem politického odboru prezidentské kanceláře. Farský ČTK napsal, že obě strany mají zájem spolupracovat, o konkrétní podobě se teprve dohodnou.

foto

Ilustrační foto - Jan Farský před mimořádným sněmem hnutí STAN, 23. července 2022, Hradec Králové. ČTK Vostárek Josef

Farský před dvěma týdny potvrdil, že chystá schůzku s Pavlem, podle serveru Seznam Zprávy ho zvolený prezident oslovil kvůli funkci poradce pro otázky domácí politiky. Pavel dnes na dotaz odmítl, že by s Farským jednal kvůli funkci šéfa odboru. "S panem Farským jsem přímo nejednal, bavili jsme se spíš o tom, že by byl externím poradcem pro otázky vnitřní politiky," uvedl.

Farský ČTK sdělil, že v tuto chvíli platí oboustranný zájem spolupracovat. "O konkrétním režimu a způsobu, který bude pro obě strany ten nejlepší, se dohodneme na osobní schůzce, termín jsme si ještě nestanovili," uvedl.

Budoucí kancléřka Jana Vohralíková serveru před 14 dny řekla, že by na Hradě chtěla obnovit politický odbor. Pavel dnes řekl, že o obsazení vedení tohoto odboru by mělo být brzy jasno. "V krátké době se dozvíte, s kým na toto místo budu počítat," uvedl.

Farský je místopředsedou vládního hnutí STAN, poslaneckého mandátu se vzdal loni v únoru. Po výzvě vedení Starostů tak reagoval na kritiku své půlroční stáže ve Spojených státech, kterou chtěl původně absolvovat současně s výkonem své poslanecké funkce. Poslancem byl od roku 2010, osm let byl starostou Semil.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Štítky:
Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A