Dvě ženy čelí obžalobě z vraždy muže v Praze, podle nich si smrt přál

vydáno:

aktualizace:
28.03.2023 18:11

Praha - Státní zástupkyně obžalovala dvě ženy z vraždy padesátiletého muže v Praze. Obhajoba tvrdí, že si přál být usmrcen. Ženy i nadále zůstávají ve vazbě. Na dotaz ČTK to dnes sdělil mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. Podle dřívějších informací médií je jednou z obviněných žen středočeská zubařka, některá média v souvislosti s činem spekulovala o sektě a exorcismu.

foto

Věznice, vazba - ilustrační foto. ČTK Chaloupka Miroslav

Obžalovaným ženám je 32 a 65 let. "Obžalobou je obviněným kladeno za vinu, že společným jednáním úmyslně usmrtily po předchozím uvážení muže ve věku padesáti let, čímž spáchaly zvlášť závažný zločin vraždy," napsal mluvčí.

"K popisu skutku lze zjednodušeně a ve stručnosti doplnit, že jednání obviněných bylo v určitých rysech specifické," pokračoval Cimbala. "Dle verze předestřené obhajobou samotný poškozený žádal být usmrcen a dobrovolně pozřel jednou z obviněných mu poskytnutý zklidňující a tlumící lék," uvedl.

"Na základě zjištěných skutečností však toto jednání nevedlo samo o sobě k následku v podobě smrti. Z dalších zjištěných skutečností pak vyplynulo, že k smrti poškozeného došlo až v důsledku následujícího a výlučného jednání obviněných. Tedy v důsledku jednání, na kterém se poškozený již aktivně nepodílel - předestřel toliko svou žádost, ale již samostatně aktivně nejednal tak, aby si svým jednáním přivodil přímé smrtelné následky," vysvětlil Cimbala. Proto kriminalisté podřadili jednání žen pod skutkovou podstatu vraždy.

"Lze též upřesnit, že samotné obviněné spáchání trestného činu oznámily orgánům činným v trestním řízení," doplnil mluvčí. "Stran dalších dotazů si dovoluji veřejné sdělovací prostředky odkázat na hlavní líčení," uzavřel s tím, že státní zastupitelství se zabývalo výlučně skutkem uvedeným v podané obžalobě.

Státní zástupkyně podala obžalobu 16. března. Případem se bude zabývat pražský městský soud. Jeho mluvčí Adam Wenig ČTK sdělil, že hlavní líčení je nařízené na 6. dubna. O dva dny dříve bude soud řešit, zda trvají důvody vazby. Kauzu dostal na starosti senát soudkyně Danielly Sarah Sotolářové.

Podle informací, které dříve zveřejnila Mladá fronta Dnes, byl usmrcený muž léčitelem a také partnerem mladší z obviněných žen, zubařky. Starší žena je pak zubařčinou kamarádkou z Prahy. V pronajatém bytě údajně muže, kterého uspaly, pořezaly skalpelem na zápěstí a kyčli. Muž začal silně krvácet a zřejmě měl srdeční zástavu. Druhý den se ženy obrátily na policii a incident označily za asistovanou sebevraždu. Policisté údajně následně vyslýchali svědky i k tomu, zda zubařka u sebe doma pořádala seance.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A