Dva lidé se dnes zranili při střetu auta s vlakem v Postřelmově

vydáno:

aktualizace:
05.06.2023 19:38

Šumperk - Dva lidé se dnes zranili při střetu osobního auta a vlaku v Postřelmově na Šumpersku. Ze zdemolovaného vozu je vyprostili hasiči a předali je do péče záchranářům, ve vlaku nikdo zraněn nebyl. Okolnosti nehody se vyšetřují, řekla ČTK policejní mluvčí Miluše Zajícová. Doprava na trati byla zhruba na čtyři hodiny zastavena. Od 18:40 je již provoz plně obnoven, řekl ČTK mluvčí Správy železnic Jan Nevola.

foto

Při střetu osobního auta a vlaku 5. června 2023 v Postřelmově na Šumpersku byli zraněni dva lidé, z toho jeden těžce.  ČTK HZS Olomouckého kraje

Podle mluvčího hasičů Zdeňka Hošáka ve vlaku cestovaly tři desítky lidí. Hasiči pasažéry osobního auta, z nichž jeden byl zraněn těžce, vyprostili ze zcela zdemolovaného vozu. "Ve vlaku nedošlo ke zranění osob, o cestující se rovněž postarali hasiči, na místo dorazil náš evakuační autobus," řekl ČTK Hošák. Doplnil, že cestující z vlaku byli z místa nehody přepraveni k náhradnímu spoji.

Podle mluvčí krajské záchranné služby Lucie Mikiskové u nehody zasahoval také vrtulník, který těžce zraněného spolujezdce přepravil do Fakultní nemocnice Olomouc. "Řidič utrpěl lehká zranění, šlo především o otřes mozku, přepraven byl do šumperské nemocnice. Spolujezdec, šlo o mladého muže, utrpěl mnohačetná poranění. Byl v přímém ohrožení života a musel být převeden na umělou plicní ventilaci, poté byl letecky transportován na traumacentrum olomoucké fakultní nemocnice," řekla ČTK Mikisková.

Nehoda se podle webu Českých drah stala ve 14:30, šlo o trať ze Zábřehu přes Postřelmov na Kouty a Petrov nad Desnou a Sobotín. V regionální dopravě byla zavedena kyvadlová náhradní autobusová doprava, ale ve velice omezeném počtu, uvedly dráhy.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A