ČT: Podezření Vrabela ze šíření poplašné zprávy bude řešit soud

vydáno:

aktualizace:
31.01.2023 12:17

Praha - Případ Ladislava Vrabela, který čelí podezření z šíření poplašné zprávy kvůli výrokům o jaderném útoku, se bude zabývat soud. Dnes to na twitteru uvedla Česká televize. Vrabel v listopadu zveřejnil video, ve kterém uvedl, že česká vláda chce ze stíhaček zaútočit na Ruskou federaci jadernými zbraněmi. Vrabel podle ČT obvinění, že šířil poplašnou zprávu, odmítl. Tvrdí, že jen spekuloval o krocích vlády.

foto

Organizátor Ladislav Vrabel hovoří na protivládní demonstraci, 21. ledna 2023, Václavské náměstí, Praha. ČTK Šulová Kateřina

Pražská policie Vrabela zadržela před více než týdnem po demonstraci, kterou organizoval. Sdělila mu podezření ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy, kterého se podle kriminalistů dopustil na sociálních sítích koncem listopadu. Ze zadržení byl pak Vrabel propuštěn. Případ policie řešila ve zkráceném řízení.

Vrabel organizoval protivládní protesty loni v září a říjnu, kterých se v metropoli zúčastnily desetitisíce lidí. Na demonstraci letos 21. ledna jich podle policie dorazilo několik set, Vrabel hovořil o tisícové účasti.

Krajský soud v Českých Budějovicích začátkem ledna zrušil Vrabelovo oddlužení a prohlásil na jeho majetek konkurz s tím, že Vrabel ve svém insolvenčním řízení nedělá maximum pro to, aby uspokojil věřitele. Vrabel řekl, že soud považuje za politický proces.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Štítky:
Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A