ČSSD zahájí v Plzni sjezd, v plánu má výběr vedení i změnu komunikace

vydáno:

aktualizace:
10.06.2023 00:14

Plzeň - Sociální demokracie dnes v Plzni zahájí dvoudenní sjezd, na kterém chce představit výrazné změny v komunikaci. Zahrnovat budou pravděpodobně i změnu loga a názvu strany. Bývalá vládní strana, která je od předloňských voleb mimo Sněmovnu, bude vedle změn stanov hlasovat i o novém vedení. Pokračovat v čele sociální demokracie chce předseda Michal Šmarda, kterého vyzve nynější místopředseda Břetislav Štefan.

foto

Ilustrační foto - 44. sjezd České strany sociálně demokratické, 7.ledna 2023 Brno. Na snímku Michal Šmarda ČTK Uhlíř Patrik

Šmarda, který převzal funkci předsedy po Janu Hamáčkovi předloni v prosinci po vypadnutí ČSSD ze Sněmovny, slibuje nabízet alternativu pravicové vládě i populistické opozici. Štefan chce delegáty oslovit s apelem, že ČSSD musí být víc vidět a být důraznější ve vystoupeních proti plánům kabinetu. Zátěž vládního úsporného balíčku podle něj totiž nepřiměřeně ponesou střední a nižší vrstvy.

Sjezd začne v plzeňském Parkhotelu dnes ve 13:00, po zprávě členů vedení a vystoupení hostů je na programu představení změn ve straně. Poté následuje volba předsedy a zbývajících členů nejužšího vedení. Večer uzavře hodnotový blok a konference Strany evropských socialistů (PES). Program bude pokračovat v neděli dopoledne, kdy jsou v plánu evropský blok, vystoupení hostů, změny stanov, panelová diskuse a programový blok.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Štítky:
Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A