Colt CZ Group SE měl za čtvrtletí výnosy 3,5 miliardy korun

vydáno:

aktualizace:
26.05.2022 08:25

Praha/Uherský Brod (Uherskohradišťsko) - Holding Colt CZ Group SE (Colt CZ) vykázal za první letošní čtvrtletí výnosy 3,5 miliardy korun. Šlo o meziroční nárůst o 74,7 procenta, zejména díky zvýšení prodejů zbraní a konsolidaci výnosů Coltu. Čistý zisk zbrojařské skupiny po zdanění dosáhl za první tři měsíce roku 544,7 milionu korun, nárůst ve srovnání se stejným obdobím loni činil 97,6 procenta. Vyplývá to z konsolidovaných neauditovaných finanční výsledků holdingu za první letošní kvartál, které dnes prostřednictvím tiskové zprávy zveřejnili zástupci skupiny.

foto

Výroba zbraní v holdingu Colt CZ Group SE. PR Colt CZ Group

Provozní výsledek hospodaření Colt CZ za první tři měsíce roku 2022 byl 749,3 milionu korun, tedy o 123,7 procenta více než od ledna do března loňského roku. Ukazatel EBITDA vzrostl za letošní úvodní čtvrtletí ve srovnání se stejným obdobím roku 2021 o 120 procent na 954,7 milionu korun. EBITDA je hospodářský výsledek před započtením úroků, daní a odpisů.

Výsledky skupiny za první čtvrtletí jsou podle předsedy představenstva Jana Drahoty skvělé. "Meziroční srovnání pozitivně ovlivnila nejen konsolidace výnosů Coltu, ale zejména produktový mix a také nárůst počtu prodaných zbraní a tržeb v klíčových teritoriích, zejména na severoamerickém trhu a v Asii. V České republice jsme také zaznamenali nárůst díky pokračující spolupráci s Armádou České republiky pod rámcovou smlouvou, která navíc byla rozšířena dodatkem uzavřeným v březnu, a to i v souvislosti s válkou na Ukrajině," uvedl Drahota. Skupina se podle něj v prvním letošním čtvrtletí zapojila i do materiální pomoci Ukrajině.

Počet prodaných zbraní skupina za první letošní čtvrtletí zvýšila ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 46,1 procenta. Zatímco loni jich za první tři měsíce roku zákazníci holdingu koupili 137.083, letos 200.242. Na celkových výnosech Colt CZ se od ledna do konce března ze 61 procent podílely výnosy v USA. Dalších 15,1 procenta činily výnosy v Asii, 7,7 procenta výnosy v Evropě s výjimkou České republiky, přímo v ČR byl podíl 6,6 procenta. Podíl výnosů v Kanadě dosáhl 6,7 procenta, v Africe 0,4 procenta a v ostatních částech světa 2,5 procenta.

Po loňské akvizici Coltu skupina pro letošek předpokládá výnosy v rozmezí 14,4 až 14,8 miliardy korun. Očekávaná výše ukazatele EBITDA by měla dosáhnout tři až 3,3 miliardy korun.

Loni vykázal holding výnosy 10,7 miliardy korun a upravený čistý zisk po zdanění 1,161 miliardy korun. Společnost navrhla valné hromadě ke schválení mimo zasedání výplatu dividendy 25 korun na akcii ze svého konsolidovaného čistého zisku za rok 2021. O rok dříve to bylo 7,50 koruny na jednu akcii. Schválení valnou hromadou je v plánu 27. května.

Společně se svými dceřinými společnostmi je Colt CZ předním světovým výrobcem ručních palných zbraní pro ozbrojené složky, osobní obranu, lov, sportovní střelbu a další komerční využití. Součástí skupiny jsou společnosti Colt’s Manufacturing Company, Česká zbrojovka, Colt Canada Corporation, CZ-USA, 4M Systems a CZ Export Praha. Colt CZ rovněž drží menšinový podíl ve společnosti Spuhr i Dalby, švédském výrobci optických montážních řešení pro zbraně.

Své produkty prodává Colt CZ především pod značkami Colt, CZ (Česká zbrojovka), Colt Canada, CZ-USA, Dan Wesson a 4M Systems. Colt CZ má své sídlo v České republice a výrobní kapacity v ČR, ve Spojených státech a v Kanadě. Zaměstnává více než 2000 lidí v ČR, USA, Kanadě, Německu a Švédsku.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A