Českou delegaci na Valné shromáždění OSN povede ministr Kulhánek

vydáno:

aktualizace:
17.09.2021 12:51

Praha - Českou delegaci na 76. zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů (OSN) v New Yorku ve dnech 20. až 25. září povede ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Ministerstvo to uvedlo v dnešním avízu. Loni a předloni Českou republiku zastupoval premiér Andrej Babiš (ANO).

foto

Ilustrační foto - Ministr zahraničí Jakub Kulhánek. ČTK Deml Ondřej

Jedním z hlavních témat shromáždění bude situace v Afghánistánu poté, co se po odchodu spojeneckých vojsk moci v zemi ujalo radikální hnutí Tálibán.

Kulhánek vystoupí s projevem při všeobecné rozpravě v sobotu 25. září. Proslov bude mít také na setkání k Všeobecné úmluvě o zákazu jaderných zkoušek a na ministerských setkáních k odpovědnosti chránit a k Mezinárodnímu trestnímu soudu. Zúčastní se rovněž neformálního jednání šéfů diplomacií zemí Evropské unie.

Kulhánek má v programu také jednání s vysokými představiteli OSN a s protějšky z různých zemí. Uskuteční též bilaterální návštěvu ve Spojených státech zaměřenou i na setkání s významnými českými vědci a podnikateli.

Všeobecná rozprava 76. zasedání Valného shromáždění OSN započne v úterý, na úvod vystoupí mimo jiné americký prezident Joe Biden. Zasedání končí 27. září.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Štítky:
Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A