Britská společnost Vodafone hodlá zrušit 11.000 pracovních míst

vydáno:

aktualizace:
16.05.2023 12:24

Londýn - Britská telekomunikační společnost Vodafone Group hodlá v následujících třech letech zrušit 11.000 pracovních míst. Firma, která působí také v České republice, to dnes oznámila v tiskové zprávě. Vodafone po celém světě zaměstnává kolem 100.000 lidí. Plánované snižování počtu zaměstnanců je nejrozsáhlejší v historii podniku, uvedla agentura Reuters.

foto

Logo Vodafone. Ilustrační foto. ČTK/AP Martin Meissner

Vodafone rovněž oznámil, že tržby v uplynulém finančním roce zvýšil pouze o 0,3 procenta na 45,7 miliardy eur (zhruba 1,1 bilionu Kč). Upravený provozní zisk podniku loni klesl na 14,7 miliardy eur z 15,2 miliardy eur o rok dříve.

"Náš výkon není dostatečně dobrý," uvedla dnes nová šéfka podniku Margherita Della Valle. "Mými prioritami jsou zákazníci, jednoduchost a růst. Naši organizaci zjednodušíme a vymýtíme složitost, abychom obnovili konkurenceschopnost," dodala.

Akcie Vodafonu po dnešní zprávě oslabily o více než čtyři procenta a jejich cena se dostala na nejnižší úroveň od ledna. Analytik Matt Britzman ze společnosti Hargreaves Lansdown označil upřímnost nové šéfky ohledně problémů Vodafonu za "osvěžující". Investoři však podle něj zatím nejsou přesvědčeni, že se jí podaří nepříznivou situaci zvrátit. "(Její plány) dávají na papíře smysl, ale finanční trhy budou chtít vidět hmatatelné výsledky," citoval Britzmana server BBC.

Předchozí šéf Vodafonu Nick Read skončil ve funkci v prosinci. Za jeho čtyřletého působení v čele podniku akcie Vodafonu výrazně oslabily. Read už dříve signalizoval, že Vodafone se pravděpodobně nevyhne propouštění. Podnik už v letošním roce ohlásil plány na zrušení asi jednoho tisíce pracovních míst v Itálii. Podle zpráv médií by firma chtěla zrušit také asi 1300 pracovních míst v Německu.

Součástí skupiny Vodafone je od roku 2005 rovněž společnost Vodafone Czech Republic, která má podle svých internetových stránek v Česku přes 4,5 milionu zákazníků. Ve finančním roce, který skončil v březnu loňského roku, zaměstnávala zhruba 2500 lidí.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A