Brazílie vyhlásila po úmrtí Pelého tři dny státního smutku, pohřeb bude v úterý

vydáno:

aktualizace:
29.12.2022 23:55

Brasília - Brazilská vláda vyhlásila kvůli úmrtí fotbalové legendy Pelého tři dny státního smutku. Informuje o tom agentura Reuters. Svůj zármutek ze smrti dvaaosmdesátiletého fotbalisty vyjádřili stávající prezident Jair Bolsonaro i zvolený prezident Luiz Inácio Lula da Silva, který se ujme úřadu v neděli. Fotbalista bude pohřben ve městě Santos v úterý.

foto

Nástěnná malba s podobiznou fotbalové legendy Pelého před stadionem Vila Belmiro v brazilském Santosu, 29. prosince 2022. ČTK/AP Eraldo Peres

Rakev s ostatky světoznámého fotbalisty bude v pondělí vystavena na 24 hodin na stadionu klubu FC Santos, za který Pelé hrál v letech 1956 až 1974. V úterý se uskuteční ze stadionu smuteční průvod ulicemi města a Pelé bude pohřben na místním hřbitově. Průvod má projít i kolem domu Pelého matky.

Vláda končícího prezidenta Jaira Bolsonara vyhlásila kvůli úmrtí nejznámějšího brazilského fotbalisty tři dny státního smutku. Prezident Bolsonaro označil Pelého za jednoho z největších sportovců všech dob a "velkého občana a vlastence". "Jen málokterý Brazilec vynesl jméno naší země tak vysoko, jako on (Pelé)," uvedl Bolsonarův nástupce Lula.

Autor:
www.ctk.cz

Profil ke zprávě: Zemřel legendární brazilský fotbalista Pelé, bylo mu 82 let Zemřel legendární brazilský fotbalista Pelé, bylo mu 82 let

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A