Bašta podle Okamury bojuje se zákeřnou chorobou

vydáno:

aktualizace:
30.05.2023 13:57

Praha - Poslanec SPD a letošní neúspěšný prezidentský kandidát Jaroslav Bašta bojuje s náhlou a zákeřnou chorobou. ČTK to dnes řekl předseda hnutí SPD Tomio Okamura, který zároveň požádal o respekt a zdrženlivost. Podle informací médií je pětasedmdesátiletý Bašta ve vážném stavu v nemocnici.

foto

Neúspěšný kandidát na prezidenta Jaroslav Bašta (SPD). ČTK Deml Ondřej

"Ve snaze o zachování klidu a maximálního soukromí pana poslance Jaroslava Bašty a jeho rodiny prosíme o respekt a zdrženlivost v souvislosti s náhlou a zákeřnou chorobou, se kterou bojuje," uvedl Okamura. "Všichni našemu kamarádovi a kolegovi přejeme hodně sil a myslíme na něj," dodal.

Bašta se z jednání Sněmovny omluvil už 17. května ze zdravotních důvodů. V úterý server PrahaIN.cz uvedl, že poslanec leží v kritickém stavu v nemocnici.

Bašta je poslancem od posledních sněmovních voleb v roce 2021. Vedl kandidátku SPD v Pardubickém kraji, ve Sněmovně je členem zahraničního výboru a předsedou jeho podvýboru pro vnější ekonomické vztahy. Působí také ve stálé komisi pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby. V minulosti patřil k předním politikům sociální demokracie, mimo jiné zasedal téměř dva roky jako ministr bez portfeje ve vládě Miloše Zemana, byl také poslancem či velvyslancem v Rusku a na Ukrajině.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A