Bartoš vítá, že se Pavel chce věnovat strukturálně slabším regionům

vydáno:

aktualizace:
14.02.2023 14:10

Praha - Vicepremiér a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) vítá, že se zvolený prezident Petr Pavel chce věnovat regionům, které mají strukturální problémy. Prezident může regionům přinést potřebnou pozornost a pomoci přinést řešení pro tamní občany, řekl Bartoš novinářům po schůzce s Pavlem. Zvolený prezident se tento týden chystá na návštěvu Karlovarského kraje. Bartoš novinářům řekl, že s Pavlem mluvil také o otázkách digitalizace.

foto

Setkání zvoleného prezidenta Petra Pavla s ministrem pro místní rozvoj Ivanem Bartošem. 14. února 2023, Praha. ČTK Šulová Kateřina

"Bavili jsme se, jak investovat prostředky a zlepšit kvalitu života ve všech oblastech (těchto regionů)," řekl Bartoš. Česko podle něj v minulosti udělalo chybu, když se soustředilo výhradně na řešení problémů průmyslu ve strukturálně slabších regionech a zanedbalo kvalitu každodenního života tamních obyvatel.

Zájem prezidenta o slabší regiony podle Bartoše může pomoci tomu, aby vzrost zájem o ně a o řešení jejich problémů. "Myslím, že to je významný symbol, že ty kraje nemají být stigmatizovány. Mají mít pozornost, témata je třeba zvedat, a tam je role prezidenta významná," řekl ministr.

Podle něj plánuje výjezdy do regionů také vláda, v současnosti se ale nechystají společné návštěvy i s Pavlem. Bartoš nicméně podotkl, že cesty kabinetu i prezidenta by měly být koordinovány, aby se v krátké době nestřídali všichni vrcholní představitelé státu v jednom kraji.

Na dnešní schůzce mluvil Bartoš s Pavlem také o digitalizaci a o kybernetické bezpečnosti. Hlava státu může mít podle ministra důležitou roli při jednání o spolupráci v kybernetické obraně mezi demokratickými státy.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A