Bartoš sestavil jedenáctičlenný poradní tým pro digitalizaci

vydáno:

aktualizace:
02.03.2022 17:56

Praha - Místopředsedovi vlády pro digitalizaci Ivanovi Bartošovi (Piráti) bude radit jedenáctičlenný expertní tým. Skupina poradců v rámci Českého digitálního týmu poskytne zkušenosti z inovací, digitální transformace a modernizace. Iniciativa má zejména přispět ke zlepšení efektivity fungování státní správy a urychlení celkového procesu digitální transformace. Ministr to dnes oznámil na tiskové konferenci.

foto

Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš na tiskové konferenci po schůzi vlády, 23. února 2022 v Praze. ČTK Kamaryt Michal

I přes soubory různých opatření se Česko v mezinárodních žebříčcích hodnocení úrovně digitalizace a e-governmentu stále drží v průměru, v mnohých případech i podprůměru zemí EU. V této souvislosti bude jednou z priorit činností Českého digitálního týmu snaha vyrovnat se standardům zemí, jakými jsou například Dánsko, Estonsko, Velká Británie, Austrálie či Tchaj-wan, kteří jsou v oblasti digitalizace skutečnými lídry.

"Vážím si nejen hluboké expertizy všech členů týmu, ale především toho že nad rámec svých četných aktivit věnují energii a čas této iniciativě. Nebojím se členy týmu, i všechny další aktivní experty v oboru digitalizace, nazvat v dobrém slova smyslu digitálními vlastenci,“ uvedl Bartoš.

Členové Českého digitálního týmu budou pracovat dobrovolně bez nároku na honorář, poradní činnosti v rámci této iniciativy se budou věnovat ve svém volném čase. Tým odborníků na digitální transformaci se bude scházet jednou za dva měsíce. V neformálním duchu bude diskutovat nad jednotlivými tematickými oblastmi, předkládat či zhodnocovat doporučení, zahraniční příklady, analýzy a soubory opatření.

S digitální transformací státu pomohou výkonný ředitel ASPEN Institute Central Europe Milan Vašina a associate partner společnosti McKinsey & Company Jan Indráček, kteří se tématu dlouhodobě věnují. Digitální transformaci svou expertizou zastřeší spoluzakladatelka a ředitelka Česko.Digital Eva Pavlíková, zakladatel iniciativy Hlídač státu Michal Bláha a řídící partnerka Deloitte Diana Rádl Rogerová.

S digitální ekonomikou pomůže ředitel Útvaru digitální ekonomiky a technologií Svazu průmyslu a dopravy ČR Ondřej Ferdus, místopředseda představenstva společnosti Alza.cz Tomáš Havryluk. Ekonom a výzkumník Ole Jann z Dánska, který v současnosti působí jako asistent profesor na CERGE-EI, bude sdílet své poznatky z oblasti ekonomie informací a digitální ekonomiky. Zkušený investor a odborník na technologické startupy Jiří Hlavenka Českému digitálnímu týmu nabídne svou expertizu především, co se týká oblasti strartupů.

Dlouholetý ředitel CZ.NIC Ondřej Filip zaštítí oblast rozvoje internetu a prorektor pro rozvoj, legislativu a informační technologie Masarykovy univerzity Brno Radim Polčák nabídne své dlouholeté zkušenosti v oblasti práva a technologií.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A