Bartoš se při předsednictví zaměří na soudržnost nebo umělou inteligenci

vydáno:

aktualizace:
21.06.2022 10:11

Praha - Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) se během českého předsednictví v Radě EU chce zaměřit na politiku soudržnosti, regionální rozvoj, cestovní ruch a elektronizaci veřejných zakázek. V oblasti digitalizace chce dosáhnout dohody mezi členskými zeměmi ohledně Aktu o umělé inteligenci či u návrhu k jednotné evropské digitální identitě. Uvedl to na dnešní tiskové konferenci.

foto

Ilustrační foto - Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš na tiskové konferenci po schůzi vlády, 23. února 2022 v Praze. ČTK Kamaryt Michal

"Veškerou činnost podřizujeme základnímu úkolu předsednictví, totiž zajištění kontinuity fungování a směřování EU," uvedl ministr. Podle něj není záměrem české vlády tlačit nějakou vlastní agendu ale hledat kompromisy a konsensus.

V oblasti soudržnosti, která má směřovat ke snižování rozdílů mezi jednotlivými regiony, se podle Bartoše povede debata o tom, kam budou směřovat evropské fondy, které tvoří zhruba třetinu rozpočtu EU. V cestovním ruchu chce resort pokročit v prosazování odolnosti, udržitelnosti a digitalizace odvětví. Jedním z témat budou platformy krátkodobého ubytování. Veřejné zakázky čeká na evropské úrovni elektronizace a revize zveřejňovací povinnosti.

V digitální agendě chce ministr vedle vymezení podmínek pro využití umělé inteligence nebo pokroku v zavádění jednotné evropské digitální identity a peněženky akcentovat otázky kybernetické bezpečnosti nebo poskytnutí telekomunikačních a informačních technologií Ukrajině.

Priority ministerstva pro místní rozvoj podpoří během předsednictví dvě desítky mezinárodních jednání, konferencí a workshopů. Mimo jiné se uskuteční ministerská konference spolupořádaná Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) na téma kybernetické bezpečnosti.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A