Babiš označil výsledky voleb za úspěch, ANO si polepšilo

vydáno:

aktualizace:
24.09.2022 22:29

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš označil výsledek komunálních i senátních voleb za úspěch, hnutí si podle něj významně polepšilo.Podle Babiše voliči také akceptovali výzvu opozice, aby z voleb udělali referendum o vládě. Dosavadní výsledky naznačují, že by ANO mohlo být úspěšné i ve druhém kole senátních voleb, uvedl.

foto

Sledování výsledků komunálních a senátních voleb ve štábu hnutí ANO, 24. září 2022, Praha. Zleva předseda hnutí Andrej Babiš, místopředseda Karel Havlíček a lídr pražské kandidátky Patrik Nacher. ČTK Říhová Michaela

"Jsme rádi, že výsledky zatím vypadají tak, jak vypadají," řekl Babiš. "Celkově si myslím, že jsme si významně polepšili," uvedl. Vyzdvihl zejména výsledky hnutí ve velkých městech, když ANO vyhrálo v sedmi krajských městech, ve dvou k vítězství mířilo. V menších obcích podle Babiše lidé rozhodují více podle osobní známosti s kandidáty než podle stranické příslušnosti.

U senátních voleb Babiš vyjádřil spokojenost s výsledkem prvního kola, podle něj hnutí uspělo, přestože se mu v tomto typu hlasování v minulosti nedařilo. ANO získalo jednoho senátora už v prvním kole, dalších 17 kandidátů postupuje do druhého kola.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A