Američan ve svátečním telefonátu s Bidenem použil zakódovanou urážku

vydáno:

aktualizace:
25.12.2021 14:51

Washington - Zakódovaným vulgárním výrazem počastoval amerického prezidenta Joea Bidena jeden z volajících v tradičních telefonátech přepojovaných na Štědrý den do Bílého domu. Výraz namířený proti demokratu Bidenovi používají s oblibou příznivci jeho republikánského předchůdce Donalda Trumpa. Uvedl to dnes zpravodajský server BBC News.

foto

Ilustrační foto - Americký prezident Joe Biden ČTK/AP Patrick Semansky

Joe a Gill Bidenovi si v pátek podle tradice popovídali s několika rodinami dětí, které zavolaly na velení protivzdušné obrany (NORAD), aby zjistily, kdy k nim dorazí Santa Claus s dárky. NORAD tuto recesistickou službu poskytuje o Vánocích již řadu let.

Bidenovi byli prostřednictvím videokonferenčního hovoru spojeni mimo jiné s rodinou se čtyřmi dětmi z Oregonu. Prezident na závěr rozhovoru popřál otci, který se představil jako Jared, krásné Vánoce. Muž přání opětoval a doplnil k němu frázi "Let's go Brandon!" (Do toho, Brandone!). Tu odpůrci šéfa Bílého domu posledních několik měsíců používají namísto vulgárního a urážlivého zvolání "Fuck Joe Biden!".

Podle agentury AFP není jasné, zda si Biden uvědomil souvislosti, protože opáčil: "Let's go, Brandon. Souhlasím." Útržky rozhovoru se brzy začaly šířit na sociálních sítích, přičemž někteří diskutující prezidenta chválili, že za daných okolností zůstal klidný.

Fráze "Let's go Brandon!" se mezi prezidentovými odpůrci rozšířila po říjnovém rozhovoru reportérky televize NBC s jezdcem Brandonem Brownem po jeho vítězství v závodě automobilového seriálu NASCAR. Reportérka tehdy mylně upozornila Browna, že tribuny provolávají "Let's go Brandon!", přestože diváci skandovali zmíněnou urážku prezidenta Bidena. Slogan se rychle stal oblíbeným způsobem, jak urazit prezidenta, aniž by mluvčí musel vyslovit nechvalně známé slůvko začínající písmenem "f".

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Štítky:
Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A