Accolade a Panattoni plánují u Chebu stavbu největší logistické haly v ČR

vydáno:

aktualizace:
27.07.2022 19:08

Cheb - Investorská společnost Accolade a partnerská developerská firma Panattoni postaví u Chebu logistickou halu, která bude podle prohlášení obou firem největší v České republice. Jméno klienta, pro kterého se hala bude stavět, zatím firmy nezveřejnily. Příprava stavby ale už začala a hotová by měla být v roce 2025, zjistila ČTK. Na podpis smlouvy s partnerem upozornil server E15.

foto

Průmyslová zóna, stavba výrobní haly - ilustrační foto. ČTK Šálek Václav

Chystaná hala, kterou si pronajme nejmenovaná distribuční firma, má mít plochu 233.700 metrů čtverečních. To má být zatím největší logistická hala v Česku. A bude více než dvojnásobná než hala, kterou v Panattoni parku Cheb využívá společnost Tchibo. Ta má zhruba 100.000 čtverečních metrů.

Výkonný ředitel Accolade Milan Kratina dnes ČTK informaci o plánované výstavbě potvrdil. "Potvrzuji, že investujeme do výstavby nové haly pro nadnárodní společnost v našem parku v Chebu. Karlovarskému kraji dlouho chybělo sebevědomí na to, aby se o něm mluvilo jako o jednom z nejlepších míst pro investice v Evropě. Těší nás proto, že se nám v této lokalitě podařilo úspěšně zúročit naši letitou péči a přípravy tohoto pozemku, který tak přispěje k dalšímu růstu moderní průmyslové zóny v Chebu a zvýšení životní úrovně v regionu," řekl Kratina.

Podle generálního ředitele společnosti Panattoni pro ČR a Slovensko Pavla Sovičky půjde v mnoha ohledech o rekordní projekt. "A to snad ve všech ohledech, jaké si lze představit z hlediska velikosti, moderních technologií i šetrného přístupu k životnímu prostředí. Právem se tak bude moci označovat za jednu z nejmodernějších průmyslových budov v České republice. Hrubé terénní úpravy jsou již hotovy a výstavba budovy započne ještě letos. Spuštění haly do plného provozu proběhne v roce 2025," popsal na dotaz ČTK. Hala bude na severovýchodní straně areálu poblíž dálnice D6.

Accolade už do hal v průmyslovém parku v Chebu investovala okolo šesti miliard korun. Cheb se i díky tomu stal místem s největší průmyslovou zónou v Karlovarském kraji. Své pobočky zde mají nejen distribuční a logistické firmy, ale i výrobní podniky. Město Cheb má přitom připravenu ještě jednu lokalitu, kterou nazývá Průmyslový park II a která je jednou ze strategických průmyslových zón v České republice. Na svého investora zatím ještě čeká.

Accolade Holding působí v šesti zemích Evropy, ve kterých investuje do moderní a udržitelné infrastruktury pro podnikání světových značek především z e-commerce, zpracovatelského průmyslu a logistiky. V Česku, Polsku, Německu, Španělsku, Nizozemsku a na Slovensku vlastní síť 47 industriálních parků s certifikací BREEAM zaručující udržitelný a šetrný přístup k životnímu prostředí. Skupina v současnosti dokončila komerční nemovitosti o rozloze dvou milionů metrů čtverečních, které pronajímá 142 nájemcům z celého světa. V přípravě je dalších více než pět milionů čtverečních metrů.

Panattoni Development Company je jednou z největších světových developerských společností v soukromých rukách a má v Severní Americe a Evropě 43 poboček. Od zahájení činnosti ve střední Evropě v roce 2005 společnost dokončila přes 14 milionů čtverečních metrů průmyslových prostor v zemích Evropské unie a Velké Británie. Průmyslový areál, který vybudoval stavitel průmyslových zón Panattoni u Chebu, a do něhož investuje skupina Accolade, patří k nejlepším ve střední Evropě dle hodnocení expertů v CIJ Awards 2017. Pozici nejlepšího parku Cheb získal díky udržitelné výstavbě developerské společnosti do nájemních industriálních budov pro společnosti DHL, BWI a Tchibo.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A