Žena z Brněnska chtěla ochránit své konto, podvodníkovi naposílala 800.000 Kč

vydáno:

aktualizace:
11.07.2022 12:25

Brno - Jedenašedesátiletá ženu z Brněnska podle policie postupně poslala podvodníkovi 800.000 korun, chtěla ochránit své údajně ohrožené bankovní konto. Vzala si na to i půjčku. Na policejním webu o tom dnes informoval mluvčí Bohumil Malášek. Před obdobnými podvody policie varuje opakovaně.

foto

České bankovky, koruny, muzeum České národní banky, bankovní trezor - ilustrační foto. ČTK Horázný Josef, Fotobanka ČTK

Zatím neznámý pachatel vystupující pod smyšleným jménem Martin Rychlý ženu telefonicky kontaktoval s tím, že její bankovní účet je v ohrožení. Majitelce konta namluvil, že podvodník se pokusil získat od její banky nemalý úvěr. A že jediným způsobem, jak se takovému útoku bránit, je požádat si sama o úvěr.

"Pravděpodobně výmluvný a až neuvěřitelně přesvědčivý podvodník s takovou báchorkou uspěl. Žena si vyřídila úvěr a podle pokynů podvodného bankéře získané peníze postupně vložila do speciálního bankomatu a tím převedla na kryptoměnové účty spravované podvodníkem," uvedl mluvčí. Postupně tak vložila 800.000 korun.

Policie se podobnými případy zabývá opakovaně a opakovaně před nimi varuje. Doporučuje například neinstalovat do vlastních elektronických zařízení žádné programy, které umožňují dálkový přístup jiným lidem, cizím lidem také nepovolovat vstup do internetového bankovnictví. Doporučuje nereagovat na virtuální výhodné finanční transakce a nereagovat na žádosti o sdělení ověřovacího PIN. Opakovaně také například upozorňuje na to, že žádná banka k zablokování účtu nepotřebuje údaje k bankovní kartě.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A