Zemřel český rekordman a později trenér skokanů na lyžích Hájek, bylo mu 35 let

vydáno:

aktualizace:
10.03.2023 14:01

Praha - Ve věku 35 let zemřel bývalý skokan na lyžích Antonín Hájek. O úmrtí českého rekordmana a pozdějšího reprezentačního trenéra, který byl podle dřívějších informací deníku Blesk od 2. října pohřešován, dnes informoval bez dalších podrobností národní svaz.

foto

Ilustrační foto - Ve věku 35 let zemřel bývalý skokan na lyžích Antonín Hájek (na snímku z 13. března 2014). O úmrtí českého rekordmana a pozdějšího reprezentačního trenéra informoval národní svaz. ČTK Kamaryt Michal

"Svaz lyžařů České republiky v pátek 10. března zasáhla zdrcující zpráva. Zemřel bývalý vynikající skokan na lyžích, český rekordman a reprezentační trenér Antonín Hájek. Jeho život vyhasl v nedožitých 36 letech," uvedl SLČR na svém webu.

Hájek byl nezvěstný řadu měsíců, od začátku října jej na základě oznámení rodiny hledala policie. Podle informací Blesku se nacházel v Malajsii.

Hájek je držitelem českého rekordu v letech výkonem 236 metrů, který předvedl na mistrovství světa v Planici v roce 2010. Rodák z Frýdlantu ukončil kariéru před osmi lety. Ve Světovém poháru startoval ve 111 závodech a byl dvakrát těsně za stupni vítězů čtvrtý. Zúčastnil se olympijských her ve Vancouveru 2010 a Soči 2014. V Kanadě skončil sedmý na velkém můstku. Na MS v letech byl nejlépe osmý.

Po skončení kariéry v roce 2015 začal s trenérskou prací. Věnoval se nejprve mládeži a v letech 2018 až 2022 vedl postupně ženskou i mužskou reprezentaci.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A