Zápotočný s Niklem skončili v Příbrami a mají namířeno do Českých Budějovic

vydáno:

aktualizace:
12.11.2022 11:05

Příbram - Fotbalisty Českých Budějovic od jarní části sezony pravděpodobně povedou Tomáš Zápotočný a Marek Nikl. Trenérská dvojice oznámila konec u lídra druhé ligy Příbrami a zároveň potvrdila nabídku z nejvyšší soutěže. Podle příbramského webu mají oba trenéři namířeno právě do Dynama.

foto

Utkání 30. kola první fotbalové ligy: FK Jablonec - 1. FK Příbram, 14. května v Jablonci nad Nisou. Tomáš Zápotočný z Příbrami se raduje po skončení zápasu. ČTK Petrášek Radek

"Nabídka přišla, ještě to není úplně hotové. Srdce nám to drásá, nechceme odcházet z klubu, od hráčů, nechceme rozbít realizační tým. Spoustu lidí nepochopí, proč utíkáme z prvního místa. Nebylo by fér odkrývat, jaké všechny jsou za tím důvody, za sebe ale můžu říct, že pro mě je to další obrovská výzva," uvedl Zápotočný po posledním podzimním zápase proti Chrudimi (1:1).

Dvaačtyřicetiletý příbramský rodák převzal tým před rokem a v lednu ho doplnil další bývalý hráč s reprezentačními zkušenostmi Nikl. Oba vytvořili rovnocennou trenérskou dvojici. "Jsme domluvení, že to bude nadále stejné jako v Příbrami. Tam to fungovalo, tak proč v tom nepokračovat," podotkl Nikl, jenž dosud stejně jako Zápotočný v nejvyšší soutěži jako hlavní kouč nepůsobil.

České Budějovice jsou bez trenéra od konce října, kdy byl odvolán Jozef Weber. Dynamo dohrává podzim pod vedením dočasných koučů Jiřího Lercha a Jiřího Kladrubského. Před dnešním utkáním se Spartou je na 11. místě.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A