Začíná osmý ročník konference Digitální Česko

vydáno:

aktualizace:
24.05.2023 00:13

Praha - Začíná osmý ročník mezinárodní konference Digitální Česko 2023. Vystoupí šest desítek řečníků, mezi nimi politici, vědci nebo zástupci významných firem. Tématy budou například digitální ekonomická revoluce, vzestup umělé inteligence, elektronické zdravotnictví nebo kybernetická bezpečnost. Uvedli to organizátoři z Institutu pro politiku a společnost.

foto

Ilustrační foto - Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš vystoupil na tiskové konferenci ke spuštění programu Nájemní bydlení a dalším krokům k dostupnému bydlení, 24. dubna 2023, Praha. ČTK Krumphanzl Michal

O digitalizaci na konferenci bude hovořit například zakladatelka a prezidentka Institutu pro studium války Kimberly Kagan z USA, výkonný ředitel Agentury Evropské unie pro vesmírný program Rodrigo da Costa, ministr pro digitální transformaci Ukrajiny Mykhailo Fedorov, eurokomisař pro spravedlnost Didier Reynders nebo český místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti).

Mezi řečníky z ČR budou i místopředseda Poslanecké sněmovny Karel Havlíček (ANO), ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost Lukáš Kintr nebo zakladatelka a výkonná ředitelka skupiny Packeta Group Simona Kijonková.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A