Vláda schválila dary ve výši 70,7 milionu Kč pro Ukrajinu a Afghánistán

vydáno:

aktualizace:
07.12.2022 13:48

Praha - Tři dary v celkové výši 70,7 milionu korun pro Ukrajinu a Afghánistán na dnešním zasedání schválila vláda. Na dnešní tiskové konferenci to oznámil ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Peníze půjdou například na modulární ubytovací jednotky či zdravotnický autobus na Ukrajině a na základní potřeby afghánského obyvatelstva.

foto

České bankovky, koruny, bankovní trezor - ilustrační foto. ČTK Horázný Josef, Fotobanka ČTK

Na Ukrajinu v souvislosti s válečným konfliktem půjde na návrh ministerstva zahraničí 50,7 milionu korun, z toho 30,7 milionu dostane ukrajinské ministerstvo zdravotnictví na zajištění mobilní zdravotní péče - zdravotnický autobus, dvě mobilní zdravotnické jednotky a mobilní stanovou jednotku.

Zbytek pak obdrží rada města Znamjansk na zajištění mobilního ubytování pro vnitřně vysídlené obyvatele pro nadcházející zimu, píše se v materiálu, který má ČTK k dispozici. Modulární jednotky by měly být vybaveny a napojeny na energetickou a kanalizační síť do města Znamjanka v Kirovohradské oblasti.

Dvacet milionů korun obdrží zvláštní svěřenecký fond Organizace spojených národů (OSN) pro Afghánistán. "Je to záležitost, kterou děláme dlouhodobě. Je to základní prevence migrace," uvedl Lipavský.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A