V rychlovlaku z Francie do Německa se narodil chlapec, jmenuje se Felix

vydáno:

aktualizace:
31.01.2023 07:36

Paříž - V rychlovlaku směřujícím z francouzské metropole do německého Stuttgartu se v neděli narodil chlapec, jmenuje se Felix. Nastávající matce praskla plodová voda a zastavení vlaku a převoz do nemocnice už nebyly možné. Chlapec se narodil přímo ve vlaku TGV, který se kvůli tomu zpozdil o hodinu a 20 minut. Matka i dítě jsou v pořádku, uvedla agentura AFP.

foto

Ilustrační foto - Francouzský vysokorychlostní vlak TGV nové generace (na snímku z 7. prosince 2022). ČTK Vostárek Josef

Kolem nedělní osmé hodiny ráno, zhruba hodinu po odjezdu z Paříže, dostal vlakvedoucí zprávu, že jedné cestující praskla plodová voda a má kontrakce. Nejprve upozornil operátory na trati a palubní personál našel mezi cestujícími lékaře, popsala situaci mluvčí francouzského přepravce SNCF.

V 8:10 vlak výjimečně zastavil ve stanici Lorraine TGV, kde na rodičku čekali hasiči. "Kvůli akutnosti případu ale porod proběhl ve vlaku," uvedla mluvčí SNCF. Felix se narodil zhruba v 9:10 a spolu s matkou byl převezen do nemocnice.

Vlak se poté opět rozjel, nabral zpoždění hodinu a 20 minut. Do cílové stanice nedojel, zastavil se už v Karlsruhe.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A