V posilovně v Duisburgu útočil podle policie jeden člověk

vydáno:

aktualizace:
19.04.2023 14:16

Berlín - Ve fitness centru v západoněmeckém Duisburgu v úterý večer útočil jen jeden člověk. Dnes to oznámila policie, která původně nevylučovala dva útočníky. Útočník, který byl podle policie jižanského vzhledu, vážně zranil čtyři muže, jeden z nich stále bojuje o život. Motiv vyšetřovatelé zatím neoznámili. Magazín Der Spiegel s odvoláním na své zdroje uvedl, že cíleným terčem útoku byl jen jeden z mužů.

foto

Policisté hlídkují před posilovnou v německém Duisburgu, kde 18. dubna 2023 útočník nožem napadl a vážně zranil čtyři muže. ČTK Oliver Berg

"Podle aktuálního stavu vyšetřování jeden podezřelý zranil celkem čtyři lidi zřejmě sečnou či bodnou zbraní," oznámila policie. Média v této souvislosti zmiňují dlouhý nůž, případně mačetu. "Jeden z mužů se stále nachází v ohrožení života," upřesnila policie. V úterý večer úřady sdělily, že tři zranění bojují o život, během noci a dneška se ale stav dvou z nich zlepšil.

Policie po útoku uváděla, že situace je značně nepřehledná, neboť přímí svědci činu byli zraněni a že výpovědi ostatních se lišily. Zraněné muže kriminalisté dosud nevyslechli, na základě výpovědí dalších svědků ale sestavili předběžnou podobu útočníka.

"Možný pachatel byl popsán jako asi 30letý muž jižanského vzhledu. Byl vysoký asi 180 centimetrů, normální postavy s dlouhým černým plnovousem," uvedla policie. Dodala, že po útočníkovi nadále intenzivně pátrá.

Motiv zůstává nejasný. Deník Bild v úterý napsal, že policisté čin považují za útok v afektu. To ale policie následně odmítla. Podobně se dnes vyjádřil ministr vnitra německé spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko Herbert Reul. "Nyní nepředpokládáme, že se jednalo o útok v afektu," řekl. Toto prohlášení podporuje informaci magazínu Der Spiegel, podle kterého měl útočník předem vybranou oběť a ostatní tři zranění muži byli jen ve špatný čas na špatném místě.

Kvůli vyšetřování úřady zřídily zvláštní internetovou stránku, na kterou mohou lidé i anonymně nahrávat videa a fotky, případně poskytnout písemné výpovědi.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články k tématu
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A